Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yardımlarınızı bekliyorum

4 posters
YazarMesaj
golden1753

Yardımlarınızı bekliyorum Empty
MesajKonu: Yardımlarınızı bekliyorum   Yardımlarınızı bekliyorum Icon_minitimeSalı Eyl. 22, 2009 9:10 pm

Ben golden köpekleri çok seviyorum.uzun uğraşlar sonunda ailemi ikna ettim.Fakat ailem kışın golden alma hasta olur diyorlar.Evimiz çok küçük fakat balkonumuz var.Yavru golden almayı düşünüyorum.Biraz büyüyene kadar evde bakmaya karar verdik.Daha sonra balkona kulube alıcam.Ona yeteri kadar ilgi gösterebilirim.Eğitirsem evin içinde çok yaramazlık yaparmı? Birde almak için ilkbaharı beklemelimiyim?Ne kadar sürede büyüyorlar. gold
golden1753

MesajKonu: Geri: Yardımlarınızı bekliyorum   Yardımlarınızı bekliyorum Icon_minitimeSalı Eyl. 22, 2009 10:14 pm

lütfenn yardım ediinn Crying or Very sad
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Yardımlarınızı bekliyorum   Yardımlarınızı bekliyorum Icon_minitimePerş. Eyl. 24, 2009 6:33 pm

merhaba
yaşadığınız yer ne kadar soğuk onu bilmiyorum.eğer kışın çok soğuk değilse goldenlar soğuğa dayanıklıdır. fakat bu ne derece olduğuna bağlıdır.Köpeğinize balkonda bakabilirsiniz ama bunun için biraz büyümüş olmalı 6 7 ay kadar..Bu durumlarda aile her sorunu büyütebilirler.Fakat aileniz ona büyük ihtimalle alışıp seveceklerdir.Çok soğuk günlerde dışarıda kalmamalıdır.
goldenlar uslu hayvanlardır çok şımartılmadıkça usludur eve bir zarar vermez yada büyüme aşaması haricinde bir yaramazlığı olmaz.Sadece yavruyken diş çıkardığı için eşyaları kemirebilir ama bunuda oyuncaklarla önleyebilirsiniz.
emin olun pişman olmazsınız onu umuyorum ailenizde çok sevecek. goldenlar kısa sürede büyür ve size uyum sağlar. gold
Umarım bir sorun çıkmaz I love you
http://goldenretrieverfun.yetkinforum.com
golden1753

MesajKonu: Geri: Yardımlarınızı bekliyorum   Yardımlarınızı bekliyorum Icon_minitimePerş. Eyl. 24, 2009 7:41 pm

Admin demiş ki:
merhaba
yaşadığınız yer ne kadar soğuk onu bilmiyorum.eğer kışın çok soğuk değilse goldenlar soğuğa dayanıklıdır. fakat bu ne derece olduğuna bağlıdır.Köpeğinize balkonda bakabilirsiniz ama bunun için biraz büyümüş olmalı 6 7 ay kadar..Bu durumlarda aile her sorunu büyütebilirler.Fakat aileniz ona büyük ihtimalle alışıp seveceklerdir.Çok soğuk günlerde dışarıda kalmamalıdır.
goldenlar uslu hayvanlardır çok şımartılmadıkça usludur eve bir zarar vermez yada büyüme aşaması haricinde bir yaramazlığı olmaz.Sadece yavruyken diş çıkardığı için eşyaları kemirebilir ama bunuda oyuncaklarla önleyebilirsiniz.
emin olun pişman olmazsınız onu umuyorum ailenizde çok sevecek. goldenlar kısa sürede büyür ve size uyum sağlar. gold
Umarım bir sorun çıkmaz I love you

gerçekten çok teşekkür ederim cevabınız için. Wink İzmirde yaşıyorum.İzmir kışın sıcak olur.Kar falan hiç yağmaz.Yağmur yağar ama kulubesi olursa sorun olacağını sanmıyorum.1 buçuk aylık alacağım bi kaç ay evde bakarım büyüyene kadar sonra balkonda düşünüyorum
Lily

Lily

MesajKonu: bence   Yardımlarınızı bekliyorum Icon_minitimePtsi Eyl. 28, 2009 2:22 am

bizde oglum ile anlastik bu yaz, bahcede kalmasi sarti ile bir köpek almaya.. ancak 1 yasina kadar evde kalmasi gerektigini dusunduk, hem calinir dusuncesi ile hemde soguga dayanamaz vs.. ve nitekim benim sectigim bir cins olan golden retriever satin aldik.. su an evde ve cok mutlu.. tuvalet sorunu yasadik ilk önceleri hala arada yasiyoruz ama okadar olur, nasilsa lily icin evde tüm halilari kaldirdik.:) evimiz oturma odasindan teras ve cimenli bir bahceye cikiyor. esim klube bakiyor lily icin ama sanirim ben onu büyüdügünde de disari birakamayacagim KI bahcemiz cok uygun... balkonda köpek bakmak bilmiyorum ne derece dogru, sogugu bir yana birakin balkonda hapis gibi olmazmi? siz kisin surekli onun yaninda duramazsiniz, golden ler cok oyun köpegi cok ilgi istiyorlar cok zekiler sonra yazik olmasin. bence iyice düsünün derim daha sonra sorun olup onu sahipsiz kopeklerin evine birakmak zorunda kalmayin ardindan cok uzulursunuz...
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Yardımlarınızı bekliyorum   Yardımlarınızı bekliyorum Icon_minitimePtsi Mart 15, 2010 5:00 pm

golden1753 demiş ki:
Ben golden köpekleri çok seviyorum.uzun uğraşlar sonunda ailemi ikna ettim.Fakat ailem kışın golden alma hasta olur diyorlar.Evimiz çok küçük fakat balkonumuz var.Yavru golden almayı düşünüyorum.Biraz büyüyene kadar evde bakmaya karar verdik.Daha sonra balkona kulube alıcam.Ona yeteri kadar ilgi gösterebilirim.Eğitirsem evin içinde çok yaramazlık yaparmı? Birde almak için ilkbaharı beklemelimiyim?Ne kadar sürede büyüyorlar. gold
1- İzmir kışı soğuk geçen bir şehir değil. Bu yüzden hasta olacağını sanmam.
2- Balkonda bakılabilmesi için en az 6-7 aylık civarı olması lazım.
3- Goldenler çok zeki olduklar için eğitildikten sonra fazla yaramazlık yapmazlar. Zaten çok aşırı derecede şımarık cinslerden değillerdir. Yaramazlık yapmaması gerektiğini öğrenirlerse sorun yaşamazsınız.
4- Almak için ilkbaharı beklemeye gerek yok. (Sanırım bu mesaj daha önceden yazılmış. Çünkü zaten ilkbahardayız)
5- Eğer iyi beslenirlerse gelişimleri daha da hızlanır.
Ben den bu kadar. Umarım faydalı olmuşumdur.

Yardımlarınızı bekliyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-