Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Günlük Bakım

3 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Günlük Bakım Empty
MesajKonu: Günlük Bakım   Günlük Bakım Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 5:11 pm

GÜNLÜK BAKIM
Günde bir-iki öğün yemek verilir. Kemik vermekten kaçınmalıdır. Günde iki kez dışarı çıkartılır. Her gün tüy yapısına uygun bir fırça ile fırçalanmalıdır.
0.-30. GÜN
Bu dönemde yavrunun gerekli tüm bakımını anne yerine getireceğinden, sizin anneye sıcak ve temiz bir yuva ile kalsiyumdan zengin kaliteli gıdalar sunmaktan başka yapabileceğiniz bir şey yoktur.
Yavrular üç haftalık olduklarında ilk parazit kontrolleri yapılmalı ve meme emerken anneye zarar vermemesi için tırnakları kısaltılmalıdır. Yavrular yıkanmamalı, kuru şampuanlarla temizlenmelidir. Bu dönem içerisinde kuyruğu kesilecek ırkların kuyrukları kesilebilir.
http://goldenretrieverfun.yetkinforum.com
ecchem

ecchem

Günlük Bakım Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Bakım   Günlük Bakım Icon_minitimePtsi Ekim 20, 2008 9:16 pm

ben şeyi merak ediyorum. tüyleri ıslak mendille silmek zarar verir mi? yavru köpeğe?
Admin
Admin
Admin

Günlük Bakım Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Bakım   Günlük Bakım Icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 8:07 pm

derisine temas etmezse zarar vermez ama siz yinede hazır ıslak mendil yerine sade suyla nemlendirilmiş bezle silin
daha sağlıklı olur...
http://goldenretrieverfun.yetkinforum.com
ecchem

ecchem

Günlük Bakım Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Bakım   Günlük Bakım Icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 10:02 pm

cevap için teşekkürler. alkolsüz ıslak mendil kullanıyodum ztn ama bugün ıslak bi bezle silmeye başladım
panik__yok

panik__yok

Günlük Bakım Empty
MesajKonu: Geri: Günlük Bakım   Günlük Bakım Icon_minitimeSalı Şub. 03, 2009 1:34 pm

benim paşam çok maço:) hiç sevmiyo kendini taratmayı ama kızınca ıstemeyerek taratmak zorunda kalıyo ona bu işi gunluk sevdırebılmem ıcın ne yapabılırım en buyuk sorunlarımda bırı bu(ne kadar buyukse:) )

Günlük Bakım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-