Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

merhaba

2 posters
YazarMesaj
fox

merhaba Empty
MesajKonu: merhaba   merhaba Icon_minitimeC.tesi Nis. 24, 2010 10:10 am

1 aylık erkek goldenım var daha alalı 6 gün oluyor şuanda bize alıştı.bizi göremeyince ağlıyor.ama ben karar veremiyorum korktuğu için mi ağlıyor yoksa ilgi göstermemiz için mi? çok küçük diye kestiremiyorum..bir de ben eğitimine ne zman başlayayım bilmiyorum.6 haftalık olmasını ve bize alışmasını bekliyorum..yardımcı olursanız sevinirm
112
moderatör
112

merhaba Empty
MesajKonu: Geri: merhaba   merhaba Icon_minitimeÇarş. Nis. 28, 2010 2:05 pm

fox demiş ki:
1 aylık erkek goldenım var daha alalı 6 gün oluyor şuanda bize alıştı.bizi göremeyince ağlıyor.ama ben karar veremiyorum korktuğu için mi ağlıyor yoksa ilgi göstermemiz için mi? çok küçük diye kestiremiyorum..bir de ben eğitimine ne zman başlayayım bilmiyorum.6 haftalık olmasını ve bize alışmasını bekliyorum..yardımcı olursanız sevinirm
*1 aylık bir köpek annesinden kesinlikle ayrılmamalı.
Sorularınıza gelince;
1- Beni kandırıp 1 aylık köpeği bana vermişlerdi. Çok küçük olduğu için aynı durum bende de oluyordu. Beni görmezse ağlamaya başlıyordu. Bazen annesi ve kardeşlerini özlediği için de ağladığını düşünüyordum. Şuan çok küçük olduğu için ve küçükken annesinden ayrıldığı için sizi annesi/babası yerine koyabiliyor. Eğer yalnız kaldığı zamanlar olacaksa şimdiden yalnızlığa şimdiden alıştırın. Ben yanından ayrılacağım zaman köpeğimin yatağına veya odanın herhangi bir yerine radyo koyuyordum. Bir de büyük bir oyuncak köpeğim vardı onu da koyup odadan çıkıyordum. Radyodan ses geldiği için yalnız kalmıyor, oyuncak köpeğim de olduğu için yalnız kalmaktan korkmuyordu. Fakat bazı köpekler oyuncak köpeklerden korkabiliyorlar. Buna dikkat edin. Ama yalnız kalmaya alışmadan 2-3 saat kesinlikle yalnız bırakmayın. Önce alıştırma yapın. Yanına radyo vb. şeyleri koyup odadan 5-10 dk çıkın. Süre dolunca içeri girin. Gittikçe bu süreyi uzatın. Ağlaması kesildiği zaman ödül verin. (ödül bisküvisi veya sevmek)
2- Köpek eve girdiği andan itibaren eğitim başlar.

merhaba
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Merhaba
» merhaba
» merhaba
» Merhaba
» Merhaba ...