Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

badem ısırıyor:(

+4
eliftopaç
112
mertcelik06
BADEMİM
8 posters
YazarMesaj
BADEMİM

badem ısırıyor:( Empty
MesajKonu: badem ısırıyor:(   badem ısırıyor:( Icon_minitimePaz Mayıs 09, 2010 3:12 pm

Merhaba
kızım BADEM 12 mayısta 3.ayını dolduracak..Herşey yolunda gayet sağlıklı ve cana yakın ve her yavru gibi yaramaz..Ancak bizi çok fazla üzen bir durum var.Badem ilk zamanlar her yavru gibi dişleri aşırı kaşındığı için hafiften ellerimizi kemirirdi ne kadar oyuncaklarına yönlendirsekte bu huyundan vazgeçmedi.zaman geçtikçe bu kemirmeler bizi ısırma durumuna geldi..kollarım çizik ve diş izleri içinde.ne ''hayır''dan anlıyor.ne cezadan ki asla fiziksel ceza uygulamadık..o deli anı gelince dişlerini göstererek kollarımıza ve ellerimize doğru hamle yapıyor o anda görseniz resmen bize saldırdığını düşünürsünüz...Ne yapacağımızı b,şlemiyoruz çevreden herkes yaşı ilerledikçe durum değişir diyor birde sizin fikrinizi almak istiyorum:(((
mertcelik06

mertcelik06

MesajKonu: Geri: badem ısırıyor:(   badem ısırıyor:( Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 12:46 am

acaba ne zaman biter bnde bunu mrk edıyorum ve çok acıtıyormu büyünce yeterlı bılgı bulursam paylaşırım !
sana şimdiden tatlı kavgalar lol!
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: badem ısırıyor:(   badem ısırıyor:( Icon_minitimePaz Haz. 06, 2010 3:32 pm

Hemen hemen 8. ayını bitirene kadar bu devam eder. Wink
eliftopaç

MesajKonu: Geri: badem ısırıyor:(   badem ısırıyor:( Icon_minitimePaz Ağus. 22, 2010 4:44 am

benim de 1,5 aylık kızımın adı badem :) onda da aynı sorunları yaşıyoruz.acayip ısırıyor ve artık acıtmaya başladı.bu şekilde ısırmaya alışmasın diye her seferinde bağırıyorum ama her seferinde dahada şiddetli bir şekilde saldırıyor. sonra onu yalnız bıraktığım zaman da, (tuvaletini gazeteye yapmaya alıştığı halde) , sanki bana inat yapar gibi ortalığa yapıyor.bu konu beni pek kızdırmıyor onlar için herşeyi göze aldık sonuçta ama yinede çok merak ediyorum bu ısırmaları gerçekten dişleri kaşındığı içinmi yoksa bi saldırganlık durumu varda benmi anlamıyorum....
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: badem ısırıyor:(   badem ısırıyor:( Icon_minitimePtsi Ağus. 23, 2010 9:23 am

Dişleri kaşındığı için ısırırlar.Elinizi ısırmasına izin vermeyin.Yoksa sonraları çok acıtır.Kaldığı,gezdiği yerlere ısırabileceği kemirebileceği oyuncaklar koyun.Diş ipi ve diş oyuncağı işinize yarayabilir.Eğer ısırırsa hayır diye yüksek ve ciddi bir şekilde kızın.Eğer hayırı bilmiyorsa öğretmeniz kolay.istemediğiniz bir şey yaptığında tasmasından ya da kayışından tutup normal bir şekilde çekerek hayır deyin.Tam tasmayı çekerken hayır demek çok önemli.Tasmayı çektikten sonra veya hayır dedikten sonra tasmayı çekerseniz anlam veremez.Belki başka yöntemleride vardır ama ben uzman tv den bu şekilde gördüm.Bunu her yaşta öğretebilirsiniz ama yavruyken daha iyi kavrar.Köpeğinizile mutlu uzun ömürler geçirmeniz dileğimle=)
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: badem ısırıyor:(   badem ısırıyor:( Icon_minitimePtsi Ağus. 23, 2010 9:29 am

eliftopaç demiş ki:
benim de 1,5 aylık kızımın adı badem :) onda da aynı sorunları yaşıyoruz.acayip ısırıyor ve artık acıtmaya başladı.bu şekilde ısırmaya alışmasın diye her seferinde bağırıyorum ama her seferinde dahada şiddetli bir şekilde saldırıyor. sonra onu yalnız bıraktığım zaman da, (tuvaletini gazeteye yapmaya alıştığı halde) , sanki bana inat yapar gibi ortalığa yapıyor.bu konu beni pek kızdırmıyor onlar için herşeyi göze aldık sonuçta ama yinede çok merak ediyorum bu ısırmaları gerçekten dişleri kaşındığı içinmi yoksa bi saldırganlık durumu varda benmi anlamıyorum....

Dişleri kaşındığı için yaparlar.Kışkırtmadığınız sürece hiç bir zaman saldırmazlar.Çok sevecen çok sıcakkanlı hayvanlardır.Yalnız kalmayıda alıştırmanız lazım.Büyüdüğü zaman sorun yaratabilir.Kafesi varsa kafesine koyun.Havlarsa çıkarmayın ve asla yanına gidip bakmayın.Sustuğunda yanına gidip bol bol sevip ödüllendirin.Ya da yalnız kalıcaksa korkmaması için yanına ses çıkaran bir şey koyabilirsiniz.Veya öğretmek için lkaldığı odanın kapısını kapayın ve bağırdığı zaman yanına gitmeyin ve sustuğu zaman yanına gelip sevip ödüllendirin.Yavrudan başlarsanız alışması kolay olur.=)) Böyle bir sorununuz yoksa yinede deneyin bakalım havlayacak mı diye=)))
paşammm
moderatör

MesajKonu: Geri: badem ısırıyor:(   badem ısırıyor:( Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 12:16 pm

çok doğru tüm köpekler dişleri çıkarken yani kaşınır dişleri ve bu yüzden ısırma ihtiyacı duyarlar
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: badem ısırıyor:(   badem ısırıyor:( Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 4:08 pm

Dişleri çıkarkende dökülmeden öncede dişleri çok kaşınır.Ve fazlasıyla kemirme ihtiyacı duyarlar.Bizim sokakta yavru bir köpek var.Kollarım ısırıyor.Ve büyüdükçe biraz daha acıtmaya başladı.Ama yere yatırıp sevince hemen uyuyor ve ısırmıyor.
paşammm
moderatör

MesajKonu: Geri: badem ısırıyor:(   badem ısırıyor:( Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 1:55 pm

evet benid paşa kemiriyo ısırıyo
mrtozdmr

MesajKonu: Geri: badem ısırıyor:(   badem ısırıyor:( Icon_minitimeC.tesi Ağus. 11, 2012 4:31 am

benmde 3 aylık Goldenim var onda da ısırma sorunu var , Elinize Kolonya veya parfüm gibi seyler sıkın o zaman kokusundan rahatsız olup elinizi ısırmayacaktır. ben bu sekilde çözdüm sorunu.
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: badem ısırıyor:(   badem ısırıyor:( Icon_minitimeSalı Ağus. 21, 2012 4:27 pm

evet iyi bir çözüm yolu

badem ısırıyor:(
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bu da Bizim Badem Rengindeki Bademimiz....