Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yardım Lütfen

+5
pasagolden
hayvansever
murat haydar
112
oulcan
9 posters
YazarMesaj
oulcan

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimeCuma Mayıs 28, 2010 8:56 am

Ben 45 günlük golden aldim..köpeğim eve qetirdiğimden beri ki 2-3 qün oluor aşiri yatıyor sadece sevdiği yemekleri verince kalkiyor.bu alişma sürecimidir yoksa ters bişey varmidir ? teşekkürler
112
moderatör
112

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimeCuma Mayıs 28, 2010 1:48 pm

oulcan demiş ki:
Ben 45 günlük golden aldim..köpeğim eve qetirdiğimden beri ki 2-3 qün oluor aşiri yatıyor sadece sevdiği yemekleri verince kalkiyor.bu alişma sürecimidir yoksa ters bişey varmidir ? teşekkürler
Alışma süreci de olabilir. Ama biraz garip. Bence köpeğinizi bir veterinere götürün. Hastalık belirtileri olabilir.
murat haydar

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimeC.tesi Mayıs 29, 2010 11:43 am

mrb arkadasım normal hersey bende cok erken aldım 37 gunluk ıken aldım bursadan köpegıı arkadasım sana kısaca soyleyım 2 aylık veya 2,5 aylık olana kadar uyurlar bızım ufaklıkta öyledı ama sakın kucagnda alıtırma uyumayı ve yalancı kemıklerden vermeye basla dıslerı ıcın yoksa ılerde elınızden dıs ızlerı eksık olamayacak aynısını bende her aksam yasıorum suan kızım 3 aylık yarın olacak kolay gelsın
112
moderatör
112

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimeC.tesi Mayıs 29, 2010 1:38 pm

murat haydar demiş ki:
mrb arkadasım normal hersey bende cok erken aldım 37 gunluk ıken aldım bursadan köpegıı arkadasım sana kısaca soyleyım 2 aylık veya 2,5 aylık olana kadar uyurlar bızım ufaklıkta öyledı ama sakın kucagnda alıtırma uyumayı ve yalancı kemıklerden vermeye basla dıslerı ıcın yoksa ılerde elınızden dıs ızlerı eksık olamayacak aynısını bende her aksam yasıorum suan kızım 3 aylık yarın olacak kolay gelsın
Ama gene de o kadar fazla uyuması biraz garip geldi. Tabiki uyur ama biraz da kalkıp oyun oynar.
hayvansever

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 9:25 am

arkadas lar ben golden retriever leri çok seviorum almak istiyorum fakat dişimi erkekmi karar veremiorum bide ankarada alan varsa esat civarında nerden alabiliceğim konusunda yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden tesekürler
112
moderatör
112

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 1:37 pm

hayvansever demiş ki:
arkadas lar ben golden retriever leri çok seviorum almak istiyorum fakat dişimi erkekmi karar veremiorum bide ankarada alan varsa esat civarında nerden alabiliceğim konusunda yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden tesekürler
Dişiler erkkelere göre daha sevecendir. Usludur. Ama dişi köpeklerin kızgınlık dönemleri olduğu için biraz zor olabilir.
hayvansever

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimePtsi Mayıs 31, 2010 5:18 pm

bilgi için saul
pasagolden

pasagolden

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimeÇarş. Ağus. 04, 2010 11:42 pm

oulcan demiş ki:

Bu Tamamen bir alışım sürecinden ibarettir..Sen onu yatırmamalısın sizde sokakta vs.. yerlerde görürsünüz köpeklerde 2çeşit davranış şekLi vaRdıR oyuncu - ciddi eğer oyuncu bir köpek istiyorsan ona hep dostun gibi bakıp onu yatırmamalısın özellikle goldenler çok oyun istedikLeri için oyuncu bir köpek olmasını istiyorsan ona asla ama asla vurmamalısın..Eğer ciddi oyun oynamayan sadece beslemek için bir köpek istiyorsan kendi haline bırak öLe yatsın sadece enerjisini atması gerektiği kadar oyna iLeride öYLe olucaktır..
Erenay
moderatör
Erenay

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 1:01 am

Alışım sürecide olabilir.Hastalık belirtiside.Ama daha küçük olduğu için bol bol uyuyabilir.Ne olur olmaz bir veterinere gidin hala düzelmediyse.Umarım bir sorunu yoktur...
paşammm
moderatör

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 11:15 am

benim paşada sürekli yatıyor veterinere götürdüm birşey olmaz dedi
Erenay
moderatör
Erenay

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 12:12 pm

Yavru olduğu için bol bol uykuya ihitiyacı vardır.Bizimde sokağımızdaki köpek hep uyuyor.Ama gayet sağlıklı=)) Petshoptan onun için mama aldık.İlk defa mama yedi ve çok beğendi.Çıldırmış gibi yedi=) Küçük paket aldım.Şu an daha dolu.Biterse belki alırım.
paşammm
moderatör

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 12:14 pm

yha şimdi paşa çok halsiz ve yemek yemiyor hastalıklar bölümünde yazdım belki yardım edersiniz
kontes
moderatör
kontes

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimePaz Nis. 17, 2011 4:54 pm

aslında küçük köpekler doğduktan sonra yorgun annelerinin yanında uyurlar ve yemek yerler.ben kontesi 1 aylıkken aldım o kadar hareketli değildi sürekli uyuyordu.ama iki aylık olunca hareketlenmeye başladı hele 3 aylıkken:)
ugurfaki

ugurfaki

Yardım Lütfen Empty
MesajKonu: Geri: Yardım Lütfen   Yardım Lütfen Icon_minitimePaz Nis. 17, 2011 11:26 pm

Yavrular yaklaşık 35 güne kadar çok sık uyurlar.Daha sonra gözle görülür şekilde açılırlar.
"Sevdiği yemekleri" demişsiniz.Size tavsiyem yavruya sadece yavru maması verin.Verdiğiniz diğer yemekler onlar için uygun değildir.En azından kemikleri gelişene kadar ve de bağışıklık sistemi olgunlaşana kadar mama veriniz.
Daha sonra ekonominize göre mamanızı değiştirirsiniz.
Bir de madem çok hareketsiz.Günde en az 4 saat aralıklarla yarım saatlik bir egzersiz yapın.Nasıl egzersiz? onu ters yatırın, bacaklarının altını kaşyını kısa süre sonra kendisini toparlayıp hareketlenir her hareketlendikçe kırıntı mama veriniz ödüllendiriniz ve övücü sözlerle (aferin oğlum veya aferinden sonra ismine alışması için aferin paşam aferin max) onu destekleyiniz.

Yardım Lütfen
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-