Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Genel yardım (hırçınlık,eğitim )

3 posters
YazarMesaj
taylanburak

Genel yardım (hırçınlık,eğitim ) Empty
MesajKonu: Genel yardım (hırçınlık,eğitim )   Genel yardım (hırçınlık,eğitim ) Icon_minitimeC.tesi Tem. 10, 2010 4:34 pm

Merhabalar. bir arkadaşıma tanıdığından ingiliz cocker spaniel geldi 7-8 aylık. Erkek ve galiba eğitimli aslında ama bizim komutlarımızı pek dinlemiyor. Eski evine bir daha donmeyecek o yuzden de bize alışmasını istiyoruz. Dun aksam otur komutunu oğretmeye çalıştık tekrar ben 5 kere otur deyince oturuyor ama babam bir kere sert baksa bile oturuyor. Galiba sert eğitmişler ilk evinde pozitif eğitim denemeye çalıştım otur dediğimde oturuyor mamasından bir tane veriyorum ( henüz ödül maması yok ) sonra yürümeye devam ediyoruz biraz bunu uygaladıktan sonra otur diyorum oturmuyor ama elimde eğer mamanın kokusunu alırsa oturuyor . bu konuda sizden yardım istiyorum sert bir şekilde eğitilmiş köpeği nasıl yumusatabiliriz?

Bir sorumda yine aynı oğlumuz hakkında. Galiba kendini sahibinden güçlü görüyor. Örneğin oyuncak sucukları var ilk evindede oynamıslar ve yeni geldiği evinde de karşılıklı cekiştirmeye oyunu oynuyorlar. Sonunda köpeğe bırakıyorlar ve daha önce bununla alakalı bir konu okumustum sonunda köpek kendi kazandığını düşünerek kendini daha üstün görüyor galiba ?? ve dışarıda çok başında buyruk eğer tasmasından çekilmezse önden gitmeye çalışıyor ve sağı solu koklayarak yürüyor. Bu konuyu nasıl düzeltebiliriz ?

Yine bir sorunu daha var galiba birbirleriyle bağlantılı sorunlar bunlar. Geceleri çok havlıyor ve galiba bir yanlış daha, yeni sahipleri havlayınca tekrar yanına gitmişler gece. Ve köpek yalnız kaldığında etrafı çok dağıtıyor . bunun çözümü odadan çıkıp 5 dk dışarıda durup içeri girip sonra 10dk dışarıda durmak gibi mi ?

Buranın bir golden forumu olduğunu biliyorum ama iki türde zeki hayvanlar olduğu için burada sorabilirim diye düşündüm. bu konular hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler.
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Genel yardım (hırçınlık,eğitim )   Genel yardım (hırçınlık,eğitim ) Icon_minitimePaz Tem. 11, 2010 10:30 pm

Diğer konuda detaylı bir yazı mevcuttur
pasagolden

pasagolden

MesajKonu: Geri: Genel yardım (hırçınlık,eğitim )   Genel yardım (hırçınlık,eğitim ) Icon_minitimeÇarş. Ağus. 04, 2010 11:31 pm

1.Sert ßiR ŞekiLde eqitiLmiş köpeqi yumusatmak çok zordur..Fakat bundan sonraki eğitimLerinde sert deqiLde disiplini aşmamak şartıyla onun dostu qibi eğitirsen oda sert olarak aldığı eğitimLeri artık senin yaptıgın gibi uygulamaya başLar...

2.YoLda qiDeRken seni sağa soLa çekiştiriyorsa sabit kal ve ona adıyLa sesLen Sert bir şekiLde kaL muhtemelen bunu yapmaya devam edicektir birdaha yaptıgında tasmasından yumusak bir şekilde çek ve yine dur ona sert bir şekilde bak ve köpeği soL eline almaya özen göster...

3.Eğer köpek qeceLeri yalnız geçirecekse onu tek başına yalnız kalmaya alıstırmalısın..Köpeği odaya kapattıgında veya yuvaya kapattıgında sen giderken bağırıyorsa asla yanına gitmemelisin köpek umutLanır ve gene aynısnı yapar havladıgı taktirde ona uzaktan Sus de eğer devam ederse sert bir şekilde sus de ve oradan uzaklas köpeğin seni görmemesini sağla (Köpek tek basına kalmaya alısana kadar köpeği geceleri kapa ve kendini gösterme) biraz uzun sürsede mutlaka alısıcaktır...

Genel yardım (hırçınlık,eğitim )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-