Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Tedirginim...

4 posters
YazarMesaj
GöLGé-AyÇa

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimePaz Ağus. 08, 2010 2:32 pm

Ben golden Almak istiorm fakat apartmanda yaşıorm bazı yerlerde apartmanda yaşamaz diolar ama burda okuduğm şeylerde birçoğu apartmanda besliyor yavru alıcm büyütücm fakat lise okuduğum için 5te eve geliorm 5e kdr annmler bakıck yazında köye getiricm hep onunla olucm sizce uygun mu ?[b]
Erenay
moderatör
Erenay

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeSalı Ağus. 10, 2010 11:57 pm

Bence uygun.Köpek alışırsa sorun olmaz.Ama size alışması içinde çok birlikte olmanız lazım.
GöLGé-AyÇa

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeÇarş. Ağus. 11, 2010 2:21 pm

Ya ben zatn şuan alırsam yani yazın yeterince ilgilenicm onunla bana alışıck ama kışın okul yüzünden pek yanında olamıcm o yüzden sorun olur mu die düşündm...
Erenay
moderatör
Erenay

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeÇarş. Ağus. 11, 2010 9:51 pm

Anneniz bakarsa sorun olmaz.Annenize alışırsa hiç sorun olmaz.Ve yalnız kalmazsa hiç sorun olmaz.
Erenay
moderatör
Erenay

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeÇarş. Ağus. 11, 2010 9:53 pm

Ama annenizin onunla bolca ilgilenmesi lazım. Yavruyken de büyükken de çok oyuncu bir ırktır.Çok enerjik bir ırk olduğu için yavruyken sürekli ilgi isteyebilir.Annenizin onu sık sık dışarı çıkarması oynaması ve gezdirmesi gerekebilir.
Erenay
moderatör
Erenay

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeÇarş. Ağus. 11, 2010 9:55 pm

Ve eğer enerjisini atamazsa.Evdeki eşyalara zarar verebilir.Evin içerisinde enerjisini atmaya çalışabilir.
GöLGé-AyÇa

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimePerş. Ağus. 12, 2010 3:00 pm

Çok Teşekkür Ederim İlgilendiğiniz içi.Zaten yeterince ilgilenemeyeceğimizi anlarsam almam.Sonuçta bu durumda oda üzülür bnde üzülürüm. (:
Erenay
moderatör
Erenay

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimePerş. Ağus. 12, 2010 4:03 pm

Bir şey değil.Kararınız en doğrusu.
paşammm
moderatör

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 10:24 pm

aslında goldenler evet çok enerjiktir aparmanlarda goldenler evet beslenebilir ama dışarıda 1 saat gezmesi dolşması gerek mesela su olan köpeğinizin yüzeceği bir yerde bilirsiniz ki goldenler suya bayılırlar hatta şöle bile diyebilirim dünyada en çok suyu seven köpek bile diyebilirim Very Happy
Erenay
moderatör
Erenay

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 10:40 pm

paşammm demiş ki:
aslında goldenler evet çok enerjiktir aparmanlarda goldenler evet beslenebilir ama dışarıda 1 saat gezmesi dolşması gerek mesela su olan köpeğinizin yüzeceği bir yerde bilirsiniz ki goldenler suya bayılırlar hatta şöle bile diyebilirim dünyada en çok suyu seven köpek bile diyebilirim Very Happy

Öyleler.Hatta yüzme yarışında insanları geçip kazanan golden bile var.Şampiyonlarımız kısmında görebilirsiniz.Evet yüzmeye en çok seven köpeklerdir.Çünkü eski zamanlarda suya düşen avları getirmekle görevlendirililiyorlardı.Buda günümüzde goldenlera su aşkı olarak geri döndü...
Goldenlerin Ataları ve su aşkı...
Tweed Water Spaniel: Mükemmel yüzücü (adı üzerinde), olağanüstü bir enerjiye sahip, yön kabiliyeti gelişmiş, hassas burunlu (Soyu tükenmiş).Eskiden suya düşen avları getirirdi.

Irish Setter: Mükemmel koku alma yeteneği, avcı ve iz sürücü.
Newfoundland: Dışarıda ve özellikle de su içinde olmaya bayılır, arama-kurtarma için çok uygundur.
Bloodhound: Bekçi ve iz sürücü. Bloodhound'un bulduğu izler mahkemelerde delil olarak kabul edilmektedir.
paşammm
moderatör

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 10:43 am

ve golden retieverler uzman tvde sölemişti veteriner hekim devrim ****** golden retieverler asla koruma güdüsü yoktur evet ve golden retieveri bu şekilde kullanacaksanız koruma için işte goldeni bunun için kullanmamalı hatta düşünmemeli diyor uzman tvdeki veteriner hekim devrim ******
Erenay
moderatör
Erenay

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 12:35 pm

Evet.Bekçilik yapabilirler.Ama sadece birinin geldiğini havlayarak haber verebilirler.Sıcak kanlı hayvanlar oldukları için saldırmazlar.
paşammm
moderatör

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 12:40 pm

bide hırsız ona ilgi gösterse oda hemen oyunla başlıcak
Erenay
moderatör
Erenay

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 12:40 pm

He valla=)))
paşammm
moderatör

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 12:44 pm

bence goldden retieverleri arkadaşlık yani size arkadaşlık etmek için alınmalı
Erenay
moderatör
Erenay

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 5:35 pm

paşammm demiş ki:
bence goldden retieverleri arkadaşlık yani size arkadaşlık etmek için alınmalı

Zaten öyle...
paşammm
moderatör

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 6:13 pm

ama benim akrabağamın bi goldeni var bana koruma için aldığını söledi
Erenay
moderatör
Erenay

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 9:06 pm

paşammm demiş ki:
ama benim akrabağamın bi goldeni var bana koruma için aldığını söledi

Çok yalnış.
paşammm
moderatör

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 7:39 pm

bende dedim onlara ama nafile yha ben anlamıyorum goldenler koruma olmazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz amaaaa yinede böle yapmışşşş
elvis_10

Tedirginim... Empty
MesajKonu: Geri: Tedirginim...   Tedirginim... Icon_minitimeC.tesi Şub. 05, 2011 12:58 pm

katılıyorum . eğer bekçilik için istiyorsanız retriever ya da kurt tercih edin.

Tedirginim...
1 sayfadaki 1 sayfası