Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Merhaba

4 posters
YazarMesaj
mvltkmkl

Merhaba Empty
MesajKonu: Merhaba   Merhaba Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 10:20 am

Merhaba arkadaşlar. 5 yaşında bir kızım 1 yaşındada bir oğlum var aşırı hayvan düşkünü ikiside. Memlekete aile ziyaretine gittiğimizde kızım tavuklar, kedi ve köpeklerin yanından ayrılmıyor dün akşam yanıma geldi ve baba bana bir köpek alırmısın evde besleriz deyince arayışa girmek istedim.

Sizlere bir kaç sorum olacak.
1- Evde ne tür bir köpek beslememiz gerekiyor
2- Köpeği nerden almalıyız
3- Nelere dikkat etmeliyiz.
4- Çocuklar için tehlike arz eden bir kusus varmı bilmem gereken.
Şimdiden ilginize tşk ederim.
Erenay
moderatör
Erenay

Merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba   Merhaba Icon_minitimeÇarş. Ağus. 18, 2010 11:00 pm

1)Golden Retriever,Labrador Retriever,Jack Russel ve Pekinese olabilir daha fazla vardır ama ben pek bilemiyorum=)

2)Barınaklardan ve saygın üretim çiftliklerinden.Asla petshoplardan almayın.Kesinlike almayın.

3)Köpeğin sağlıklı olmasına korkak ürkek olmamasına dikkat etmelisiniz.

4)Çocuklar için bir tehlike asla arz etmez.Tam tersi sağlıklı gelişmeline ve hayvanları daha çok sevmelerini anlamalarını sağlar.

Kızınız hayvanları çok seviyorsa onu en yakın barınakağa götürün ve doya doya sevgisini atsın.Ve ayrıcanada hayvan beslemek kolay değildir.Sırf çocuğu istedi diye alıp çocuğunun hevesi kaçınca sokağa terk edenler var.Bakamayıp sokağa terk edenlerde var.Ama bu işin tüm zorluklarını bakımını masrafını araştırdıysanız alın.Araştırmadan asla almayın.Hayvana ve sizde kenidinize eziyet çektirirsiniz.Köpek bakmak masraflı bir iş olduğu için araştırın ve eğer durumunuz bakabilecek kadarsa alın derim.Eğer alamassanız bile çocuklarınızı en yakınınızdaki barınağa götürüp sevgisini atmasını sağlayın.Eğer istanbulda oturuyorsanız size fatih belediyesi yedikule hayvan barınağını tavsiye ederim.Orada 2000 i aşkın köpek var.Bunların %90 ı cins.Ve çoğu barınak köpekleri kafeslerinde tutarken bu barınak köpeklerin rahatça gezebildiği bir barınak.Biraz sevgi için bin bir türlü hareket yapıyorlar.=)))

Bu arada ben 12 yaşında olduğum için başkalarınada sormanızı söylüyüm=)))
pasagolden

pasagolden

Merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba   Merhaba Icon_minitimePerş. Ağus. 19, 2010 12:33 pm

mvltkmkl demiş ki:
Merhaba arkadaşlar. 5 yaşında bir kızım 1 yaşındada bir oğlum var aşırı hayvan düşkünü ikiside. Memlekete aile ziyaretine gittiğimizde kızım tavuklar, kedi ve köpeklerin yanından ayrılmıyor dün akşam yanıma geldi ve baba bana bir köpek alırmısın evde besleriz deyince arayışa girmek istedim.

Sizlere bir kaç sorum olacak.
1- Evde ne tür bir köpek beslememiz gerekiyor
2- Köpeği nerden almalıyız
3- Nelere dikkat etmeliyiz.
4- Çocuklar için tehlike arz eden bir kusus varmı bilmem gereken.
Şimdiden ilginize tşk ederim.

BU KONULARI UZMANLARDAN ÖĞRENMEK İSTİYORSAN

http://www.google.com.tr/search?q=uzmantv+k%C3%B6pekler&hl=tr&client=firefox-a&hs=gVh&rls=org.mozilla:tr:official&prmd=v&source=univ&tbs=vid:1&tbo=u&ei=KPpsTJyECdqHOIbt2K0L&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CB4QqwQwAA

BU SİTEYE MUTLAKA GİRMELİSİN...
pelin

pelin

Merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba   Merhaba Icon_minitimePerş. Ağus. 19, 2010 2:44 pm

sorun olarak neleri gördüğünüze bağlı bence drunken

eğer yavru alıcaksanız çocuklara zararı olmaz aşılarını düzenli yaptırdığınız taktirde

sorun değilde zorlukları var tabiki tuvalet eğitimi oldukca zaman alıyor ve uğraş istiyor gözünüzü 2dk ayırdığınızda biyerlere çiş yapıyor haylazlar drunken

birde kemirme ve havlama sorunuyla başa çıkabilirseniz kesinlikle tavsiye ederim

gerçekten bakımı kolay değil hevesle alıp sonrasında zor geldiği için lütfen sokağa atmayın No

umarım sizinde çok tatlı sevimli sağlıklı sevgi dolu bi köpişiniz olur I love you
mvltkmkl

Merhaba Empty
MesajKonu: Tşk.   Merhaba Icon_minitimeCuma Ağus. 20, 2010 10:49 am

Arkadaşlar bilgiler için tşk. Dikkate alacağım.
Erenay
moderatör
Erenay

Merhaba Empty
MesajKonu: Geri: Merhaba   Merhaba Icon_minitimeCuma Ağus. 20, 2010 10:53 am

Önemli değil nedemek.

Merhaba
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» merhaba
» merhaba