Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

En büyük İSTEK

4 posters
YazarMesaj
Craigg_ETFR

En büyük İSTEK Empty
MesajKonu: En büyük İSTEK   En büyük İSTEK Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 1:49 am

Öncelikle merhaba.
bu siteye köpek bakımı hakkında araştırma yaparken ulaştım ve en büyük sorunuma birçözüm bulacağınızı umarak üye oldum.
Şuanda 14 yaşında ve senelerdir köpek sahibi olmak isteyen bir öğrenciyim. 16 yaşında ablam var. Ailemizde köpek sevmeyen kimse yok. aksine özellikle ben ve ablam ayrıca annem köpeklere ayrıcalık olarak Golden'lara bayılıyoruz. Ablam ve ben köpek sahibi olabilmek için her şeyi yaptık. birkaç gün önce shoptan tam istediğimiz Golden'ıda bulduk. Köpek bakımı hakkında sanki sahibiymişçesine senelerdir araştırma yapıyoruz ve çoğu şeyi bütün incelikleri bildiğimi düşünüyorum. Golden'lar hakkında araştırma yaptığımda apartmanda yaşayabilecekleri yazıyor ki oldukça büyük bir apartman dairesinde oturuyoruz ve çok büyük bir site bahçe imkanımızda var. Annemlerde köpek sevmesine rağmen köpek almanın çok büyük bir sorumluluk almak olduğunu düşünüyorlar. Hak veriyorum köpek bakımı oldukça zor. 2 aylık bir Golden yavrusu için kesinlikle uygun şartlarımız olduğunu düşünüyorum. Her şekilde masraflarınıda karşılayabilirz.
Köpek hastası biri olarak şu anda en çok istediğim şey bi Golden sahibi olabilmek. Eğer annemler üstelemeye devam ederlerse gizlice alıp sokmayı düşünüyorum. Çünkü biliyorum ki o köpek eve geldiğinde kimse onu çıkaramayacak aksine gerçekten çok sevecekler. Peki ne yapabilim? Sizcede şartlarımız bir Golden bakabilmek için uygun mu? Bu arada bütün temizliğini göz önünde bulundurarak bakmaya razıyım. Çünkü köpek benim için kesinlikle bir oyuncak değil , yeni bir birey ve hiç büyümeyecek olan ama hayatımı tamamen güzelleştirecek olan bir bebek..
Bütün zorluklarıyla bakmaya hazırım. Ama ailemi nasıl ikna edebilirm? Onlara nasıl hazır olduğumuzu kanıtlayabilirm? Yardım ederseniz gerçekten çok sevinirim.. Teşekkürler
Erenay
moderatör
Erenay

En büyük İSTEK Empty
MesajKonu: Geri: En büyük İSTEK   En büyük İSTEK Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 11:19 am

Öncelikle alırsanız petshoplardan almamanızı tavsiye ederim.Onlar genelikle hastalıklı çıkıyor.Üstelik hayvanları bir mal olarak ticaret yaparak satıyorlar.Barınaklardan veya saygın çiftliklerden alsanız daha iyi olur.Eviniz Golden bakmaya uygun.Annenle konuşurken her lafınızın biri golden olursa susmanız için alabilirler.Fakat vermeyebilirde.İzin vermesse eve gizlice almayın.Anneniz herkes köpek sevse bile bir şey olabilir.Ailenizden gizli hiç bir şey yapmayın.
Craigg_ETFR

En büyük İSTEK Empty
MesajKonu: Geri: En büyük İSTEK   En büyük İSTEK Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 11:37 am

Eskişehir' de oturduğum için köpek çiftliğinden alma gibi bi şansım yok aslında .
Bşka şehirlerden alabilirim tabiikide ama annemler dibimizden almadıkları için . Ve ordaki Golden'ı annemde çok beğendi. Safkan olduğu her halinden belliydi. Ama uyarınızı dkkate alrak çiftlikleride araştırıcm. teşekkrler cvabnz için .))
umarım savaşı çok zor olsada bn kazanırım..
Erenay
moderatör
Erenay

En büyük İSTEK Empty
MesajKonu: Geri: En büyük İSTEK   En büyük İSTEK Icon_minitimeC.tesi Ağus. 28, 2010 11:44 am

Umarım kazanırsınız.Bende 11 yaşındayım.Ve yıllardır en büyük isteğim bir köpek.Ama fino gibi büyümeyen köpeklerden pek hoşlanmıyorum.Annem ve abim isteseler ah ah.AMa goldenlera ayrı bir ilgim var.Bende sizin gibi bakımı sağlığı ile ilgili en küçük ayrıntısına kadar araştırdım.Ve köpek bakmak gerçekten çok büyük bir sorumluluk.Isırıması ve tuvalet eğitimi çok zorluyor.Bunu yapabilecekseniz alın lütfen.Çünkü dişlerinin kaşınması 8 ayllığa kadar sürebiliyor.Ve bu süreç acılı geçebilir.Çünkü 2 aylık goldenlarda çok acıtır.Bizim sokağımızda 2 aylık kadar bir yavru köpek var.Severken ısırıyor.Ve kollarım çizik doldu.Bunu bilerek almanızı tavsi,ye ederi.
paşammm
moderatör

En büyük İSTEK Empty
MesajKonu: Geri: En büyük İSTEK   En büyük İSTEK Icon_minitimePaz Ağus. 29, 2010 4:31 pm

valla ben tam 1 yıldır araştırma yapıyorum ama benim bir anneannem var o bu köpeği istemiyor ama sonunda ben kazandım dedilerki bu kız 1 yıldır araştırıyor bizde alalım dediler işte sonrada bana bu haberi verdiler bende o kadar sevindimki kalp krizi az kalsın yaşıyorum adı PAŞA olacak benim hikayemde buu Very Happy Very Happy Very Happy
Erenay
moderatör
Erenay

En büyük İSTEK Empty
MesajKonu: Geri: En büyük İSTEK   En büyük İSTEK Icon_minitimePtsi Ağus. 30, 2010 10:31 pm

paşammm demiş ki:
valla ben tam 1 yıldır araştırma yapıyorum ama benim bir anneannem var o bu köpeği istemiyor ama sonunda ben kazandım dedilerki bu kız 1 yıldır araştırıyor bizde alalım dediler işte sonrada bana bu haberi verdiler bende o kadar sevindimki kalp krizi az kalsın yaşıyorum adı PAŞA olacak benim hikayemde buu Very Happy Very Happy Very Happy

Köpeğinizin resmini görmek isteriz.Bizim golden retrieverlarımız kısmına yeni konu açarak koyabilirsiniz.Orada nasıl konulacağıda yazıyor...
paşammm
moderatör

En büyük İSTEK Empty
MesajKonu: Geri: En büyük İSTEK   En büyük İSTEK Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 10:38 am

peki zaten sonra koyucam bakarsınız sonra Very Happy
Craigg_ETFR

En büyük İSTEK Empty
MesajKonu: Geri: En büyük İSTEK   En büyük İSTEK Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 3:29 pm

Evet. dün gece hayatımın EN güzel gecesiydi. Çünkü savaşı ben kazandım :)))!
inanılmaz mutluyum. Yaramazım çok yoruyo bizi ama ona değer :))
kontes
moderatör
kontes

En büyük İSTEK Empty
MesajKonu: Geri: En büyük İSTEK   En büyük İSTEK Icon_minitimeC.tesi Nis. 09, 2011 1:00 pm

kesinlikle değer

En büyük İSTEK
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-