Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??

3 posters
YazarMesaj
love_mixer

GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Empty
MesajKonu: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimeC.tesi Mart 19, 2011 4:55 pm

MERHABA I love you

ben ve kardeşim uzun süredir golden almak istiyoruz. en sonunda annemizi ikna ettik.haziran ayında köpeğimizi almayı planlıyoruz. bn 14 yaşındayım kardeşim 11 yaşında. yavru goldenin büyüme aşamasında yanında olacağız. apartman dairesnde oturuyoruz. evimiz büyük. evimizin bahçesi ve çevresi de gezdirmeye oynatmaya uygun. fakat bazı merak ettiğim ve sormak istediğim şeyler var Wink
1- kaç aylıkken ve nereden almalıyız?
2- büyük bir balkonumuz var kışın kapattıracağız. goldeni orada beslemeyi düşünüyoruz. her zaman güneş alıyor. uygun olur mu?
3- duyduğuma göre köpek belli bir aydan sonra dışarıya çıkabilirmiş. gezmeye dolastırmaya cıkarmanın zamanı nedir?
4- yavru golden ve tüm ihtiyaclarının maliyeti ne kadar tutar?? (kardeşimle biriktirdiğimz para ile almayı planlıyoruz da Very Happy )
5-evdeki eşyalara zarar verir mi? (parkeleri cizmek vb.)
6-okula gideceğimiz için yaklaşık 6-7 aylıkken 9.00 dan 14.00 e kadar yalnız kalabilir. ama sorasında hep yanında olacağız. bu durumda depresyona girmesi gibi bi zararı olur mu? bu kadar bir süre yalnız kalabilir mi?
7- evde yokken bulunduğu balkonun kapısını kapatmalı mıyız?
8- günde ne kadar oyun oynamak ister?

bu soruların cevapları benim için çok önemli çünkü hayvanları çok seviyorum. dostuma zarar vermek istemem. eğer koşullar uygun değilse ona eziyet etmenin anlamı yokk.

şimdiden yardımlarınız için teşekkür edermm Wink
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimeC.tesi Mart 19, 2011 11:11 pm

Şimdiden hayırlı olsun
1- En az 1.5 aylıkken ve mümkünse barınaklardan veya anne altından.
2- Balkonun boyutuna bağlı
3- 2-3 ay belirli aşıları var. Onlar bitince. Zaten çıkmanız gerektiğini vet. söyleyecektir.
4- O para ile almanız mümkün değil. İlk aldığınızda 500 TL' yi geçebilir.
5- Dişleri kaşınırken mobilyaları kemirir.
6- Eğer bu aylardan önce yalnız kalmaya alışırsa problem olmaz.
7- Hayır.
8- Yavruyken uyku ve yemek molaları dışında her saat.
love_mixer

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 12:12 am

tşkkür ederm
balkonumuz 5-6 metre kare
malietinde problem olacağını sanmıyorum...

peki golden çok tüy döker mi??
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 11:45 am

Önemli değil. Balkonunuz çok küçük değil. Belki beslenebilir. Ama çok fazla tüy dökerler.
love_mixer

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 2:47 pm

hmmmm.. Neutral tek sorun bu olur sanrımm...
bi ilac vb yok mudur bu tüy problemi için?
ve belli zamn aralıklarında mı tüy dökerler??
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 5:30 pm

genellikle belli zamanlarda çok tüy döker ama normaldede döker
love_mixer

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 10:54 pm

hm teşekkür edrm.. sorum olursa tekrar sorabiilirimm Very Happy
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimePtsi Mart 21, 2011 5:29 pm

Bahar aylarında çok dökerler. Ama sürekli tararsanız tüy dökme sayısı azalır.
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimePerş. Mart 24, 2011 3:38 pm

mesala ben hergün tararım fazla değil 30 dk iş zaten hem köpeğiniz çok rahatlar hemde tüyleri daha düzgün görünür
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimePerş. Mart 24, 2011 3:43 pm

kontes demiş ki:
mesala ben hergün tararım fazla değil 30 dk iş zaten hem köpeğiniz çok rahatlar hemde tüyleri daha düzgün görünür

Wink Wink
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimePerş. Mart 24, 2011 6:54 pm

biraz ilgi onu tararken görmelisiniz böyle resmen uyukluyor şekilden şekile giriyor:)
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimeCuma Mart 25, 2011 8:00 pm

Fotoğrafı varsa koyar mısın cnm
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimeC.tesi Mart 26, 2011 4:28 pm

tabii koyarım bir iki vidiosu var böyle ayakta uyurken kafası falan düşüyo sonra uyanıyo onlar çok tatlı
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimeC.tesi Mart 26, 2011 8:27 pm

Tamam bekliyoruz.
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??   GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU?? Icon_minitimeC.tesi Mart 26, 2011 10:36 pm

:)

GOLDEN ALMAKK İSTİYORUM AMA KOŞULLARIM UYGUN MU??
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» goLden (L)
» golden