Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

yavru golden almak istiyorum

2 posters
YazarMesaj
Rüya

yavru golden almak istiyorum Empty
MesajKonu: yavru golden almak istiyorum   yavru golden almak istiyorum Icon_minitimePerş. Ocak 19, 2012 2:27 pm

Laughing ben bu siteye bugün katıldım,şuan da baktığım bir kedim var ben ilerde mesela bir iki yıl sonra golden sahibi olmak istiyorum,köpeklere duyduğum ilgi kedilere oranla daha fazla ama kedinin bakımı daha kolay olur diye şansımı kedi ile değerlendirdim,sizden öneriler bekliyorum,golden nasıl bakılır,tuvaleti sorun olumu,çok havlarmı,ben apartmanda oturuyorum fazla ses olmasını istemem,bir sitede fazla havlamadığı yazılmıştı ne kadar doğrudur,evde tek kaldığında havlarmı,yaklaşık bir yıllık aşı masrafı ne kadardır,ben ankarada oturuyorum,ankarada tavsiye edebileceğiniz bir barınak ücretsiz sahiplenebileceğim bir yer biliyormusunuz,belki düşünüyorsunuzdur iki sene sonra alacağı hayvana şimdiden bakıyo,ben kedimi alırken çok acele ettim buda öyle olsun istemiyorum,bakımı ile ilgili bilgi edinmek istiyorum kısaca,golden besleyen kişiler beni aydınlatırlarsa çok mutlu olurum
şimdiden teşekkürler flower
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: yavru golden almak istiyorum   yavru golden almak istiyorum Icon_minitimePerş. Ocak 19, 2012 5:04 pm

Öncelikle hoşgeldiniz. 2 yıl uzun bir süre ve sizin aydınlanmanız için ideal bir süre ama öncelikle şunu sormak istiyorum kediniz evde mi yaşıyor? Hani köpeğinizle sorun açısından sordum. Sorualarınıza gelelim.
* Goldenler evcil köpeklerdir. Evde yaşayabilirler. Ama ona ksümenizi istemezler. Duygularınızı hissederler. Tuvalet sorunu her köpekte vardır ama bunu eğitimle çözebilirsiniz. http://www.petarkadas.com/grup/goldenretrieverclub/forum/konu/106492 bu linkte daha bilimsel bilgiler yer alıyor. Ama işinize yarayacaktır. Goldenler çok havlamazlar fakat tedirgin olursa yani sizi koruma amaçlı havlarlar. Apartmanda yaşıyorsunuz acaba apartman kurallarında köpek beslenemez ibaresi var mı? Şayet varsa besleyemezsiniz. Komşularınız 2. günde kapınıza dayanır. Çünkü küçükken çok hvlar her köpek. Ağlar sizi uyutmaz. Belkide sabahlarsınız. Çünkü annesinden ayrılmıştır. En az 2 aylıkken almanızı öneririm. İlk başlarda evde tek kaldığında havlar, ağlar ama onu alıştırmanız gerekir. Mesela onu odasına bırakın 10 dklığına dışarı çıkın. Ağlasada içeri girmeyin. Sonra içeri girin. Böylece gitseniz bile geri döneceğinizi anlar. Siz gidince ağlamazsa ödüllendirin. Yıllık aşı masrafı konusunda köpekler 4 aylık olana kadar zaten aşıları biter (yani dışarı çıkabilmesi için gerekli olan aşılar) http://www.frmtr.com/evcil-hayvanlar/3259611-kopek-asi-takvimi-ve-ortalama-fiyatlari.html burda detaylı bilgi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca sizin sormadığınız sorulr var. Mesela tasma konusu. Özellikle köpek besleyenler tasmasını çekmelerinden şikayetçidir. Bunu önlemek için küçükken evin içinde 5-10 dklık tasmalı yürüyüşler yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Başka sorularınız varsa sorabilirsiniz.ç
Rüya

MesajKonu: Geri: yavru golden almak istiyorum   yavru golden almak istiyorum Icon_minitimePerş. Ocak 19, 2012 5:58 pm

kedim evde yaşıyor şuan 9 aylık,benim bildiğim kadarıyla bizim binada köpek beslenemez diye birşey yok tabi yöneticilere sorarım,ben asla hayvanıma küsmem hep iyi davranırım çünkü kıyamıyorum,sonuçta savunmasızlar,aldığımda umarım kedimle iyi geçinirler ve birbirilerine arkadaş olurlar,hem dışarı çıktığımda yanlız olmazlar belki birbirileriyle oynarlar,verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim sunny
Rüya

MesajKonu: Geri: yavru golden almak istiyorum   yavru golden almak istiyorum Icon_minitimeCuma Ocak 20, 2012 3:52 pm

ücretsiz safkan golden yavruyu nereden sahiplenebilirim
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: yavru golden almak istiyorum   yavru golden almak istiyorum Icon_minitimeCuma Ocak 20, 2012 4:51 pm

Kedi ile köepğin sürtüşmeleri olabilir. Köpeğiniz eve ilk geldiğinde kediniz onu istemeyecekti r ve büyük ihtimal tırmalayacaktır. Ücretsiz ve safkan golden konusuna gelince... http://www.petarkadas.com/petbul?tur=742&irk=Golden_Retriever&cinsiyet=0&yas=1&agirlik=0&sehir=7&ara=Bul&forumdan=&kategoriismi=&kategoriwwwismi= belki işinize yarar.
Rüya

MesajKonu: Geri: yavru golden almak istiyorum   yavru golden almak istiyorum Icon_minitimeCuma Ocak 20, 2012 4:59 pm

kedime hayatta tırmalatmam,kedim başka kişilere çabuk alışıyor ilk başta yadırgıyo ama ertesi gün bi bakıyorum alışmış
yardımlarınız için teşekkür ederim

yavru golden almak istiyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» yavru golden sahiplenmek istiyorum
» golden yavrusu sahiplenmek istiyorum...