Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

golden alacaktım fakat...

3 posters
YazarMesaj
MuRtEgA

golden alacaktım fakat... Empty
MesajKonu: golden alacaktım fakat...   golden alacaktım fakat... Icon_minitimeCuma Mart 09, 2012 8:40 pm

merhaba öncelikle bugun bir köpek eğitimcisiyle görüştüm baya tecrübeli biri kafamda golden alma planı oldugundan goldenlarla ilgili sorular sordum bu kişi baya uzun yıllar yapmıs ve cıftlıklerı olan bırı yanı kısacası bılgılı duruyordu ve anlatmaya basladı golden sahıplerı bır sure sonra gerı yollamak ıstedıklerını yenı sahıp bulunması ıstedıklerını soyledı cnk cok hareketlı yetişemiyoruz cok enerjik aşırı ilgi istiyor gibi şikayetler oluyo dedi benım aklımda golden almazsam chow chow alırım fıkrı vardı ve sora chow chowdan bahsettik golden a göre daha karakterli dedi korumacı dedi daha az tüy döker tüyleri sağlamdır koku olarak goldendan daha az kokar dedi golden sızın yanınızda bıle bır cok ınsanla ılgılı olabılır baskalarıyla ilgilenebilir kendınızı kotu hıssedebilirsiniz dedi ama chow chow sadece sızı tanır baskasına pek sevdırmez bıle dedı mesela eve hırsız gırse golden yol gosterır ona dedı ama chow chow da bu boyle olmaz aklını alır hırsızın dedi :) ve en dikkat çekici nokta da şu bana bence chow chow golden lara gore daha zeki dedi... ben hiç bakmadım köpek bnm için koku zeka tüy problemi önemli şeyler bakan bilgi sahibi olan yardımcı olabilir mi bu düşünceler konusunda ve hangi tür ü almam gerektiği konusunda cnk karar veremedım chow chow mu alayım golden mı diye...
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: golden alacaktım fakat...   golden alacaktım fakat... Icon_minitimeCuma Mart 16, 2012 11:56 pm

bn bir golden sahibi olarak goldenlardan yana olduğumu söylemeliyim.öncelikle korumacı köpekler yürüyüşte yada evinize bir misafir geldiğinde sorun olabilir ancak bu yaşadığınız ortama ve hayalinizde nasıl bir köpek olduğuna göre değişir.tüy dökme konusuna gelirsek evet kabul ediyorum golden lar tüy döker bu sorun olabilir ama düzenli fırçalamayla bunu minimuma indirebilirsiniz.ayrıca chow chow un aklını alacapı tek insan hırsızlar olmaz:)
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: golden alacaktım fakat...   golden alacaktım fakat... Icon_minitimeÇarş. Mart 21, 2012 1:42 pm

Üreticinin elinde anlaşılan Chow chow cinsi var. Çin aslanları goldenlara göre daha pahalıdır ve kesinlikle daha zeki değillerdir. İkisininde tüyü fazladır. İkisininde + ve - vardır.
http://www.evcilkopekler.com/kopek-irklarini-karsilastirin?irk1=873&irk2=937&irk3=0&tamam=Tamam

golden alacaktım fakat...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» goLden (L)
» golden
» Golden Retriever