Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ben evde yokken golden yavrusu yalnız kalabilir mi?

3 posters
YazarMesaj
Lunax

Ben evde yokken golden yavrusu yalnız kalabilir mi? Empty
MesajKonu: Ben evde yokken golden yavrusu yalnız kalabilir mi?   Ben evde yokken golden yavrusu yalnız kalabilir mi? Icon_minitimePaz Kas. 04, 2012 2:07 pm

Lise 1 öğrencisiyim ve artık çok küçükken bile hayalini kurduğum golden yavrusunu alma imkanım var. Orta boy bir apartman dairesinde yaşıyoruz. Apartmanın bahçesi de var ama ortak bahçe olduğu için oraya bırakmak istemiyorum. Yeni evde olacak.
Sorunum şu ki: Bu sene 08.00-16-30 gibi uzun bir süre okulda olmam gerekiyor. Hafta sonları ailecek evdeyiz. Pazartesi ve salı da annem evde oluyor. Ama haftanın diğer 3 günü evde yalnız kalmak zorunda kalacak. Odamın kapısını açık bırakıp koridorda ve odamda istediği gibi dolaşmasına izin veririm. Ama bu onun kendisine zarar vermesine yol açar mı? Veya yalnız kalmak onu psikolojik olarak kötü etkiler mi? Goldenları çok seviyorum ama alacağım yavruya iyilikten çok kötülük yapmış olmaktan korkuyorum. Sad
Ardent

MesajKonu: Geri: Ben evde yokken golden yavrusu yalnız kalabilir mi?   Ben evde yokken golden yavrusu yalnız kalabilir mi? Icon_minitimePtsi Kas. 05, 2012 6:48 pm

O kadar süre yalnız kalması onun psikolojisini çok fazla etkilemez belki ama, geldiğinde evi yerinde bulamayabilirsin Very Happy Perdelere, terlik ve ayakkabılara (hatta yetişebileceği herşeye) elveda diyebilirsin yetişkin olana kadar.
http://www.septikayna.com
Lunax

MesajKonu: Geri: Ben evde yokken golden yavrusu yalnız kalabilir mi?   Ben evde yokken golden yavrusu yalnız kalabilir mi? Icon_minitimePtsi Kas. 05, 2012 10:52 pm

Benim odam normalde bir yavrunun yapabileceğinden daha dağınık olur. Very Happy Ama bir süredir sorumluluk alabildiğimi göstermek için temiz tutuyorum.
Bir arkadaşımın da 3 aylık dişi bir golden yavrusu var. Ben okuldayken evde yalnız kalıyor ve halinden memnun gözüküyor dedi ama benim içim pek rahat etmemişti. Üzülürler gibi geliyor. :/
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Ben evde yokken golden yavrusu yalnız kalabilir mi?   Ben evde yokken golden yavrusu yalnız kalabilir mi? Icon_minitimeCuma Ara. 28, 2012 7:23 pm

Yalnız kalabilir ama kırabileceği veya kendisine zarar verebileceği eşyaları ortadan kaldırın. Oyuncaklarıyla oynayabilsin. Ayrıca ilk önce alıştırma yapın haftasonu tüm aile 10 dk dışarı da bekleyin. Ağlamazsa girin onu sevin sonra 15-20-25 şeklinde arttırın bu durumu. Ama ağladığında asla yanına gitmeyin.

Ben evde yokken golden yavrusu yalnız kalabilir mi?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GOLDEN YAVRUSU ARANIYOR !!!
» golden yavrusu sahiplenmek istiyorum...