Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Farmina Cibau Puppy Large Breed Veteriner Önerisi !

2 posters
YazarMesaj
tAyMoChyNn

Farmina Cibau Puppy Large Breed  Veteriner Önerisi ! Empty
MesajKonu: Farmina Cibau Puppy Large Breed Veteriner Önerisi !   Farmina Cibau Puppy Large Breed  Veteriner Önerisi ! Icon_minitimePerş. Kas. 29, 2012 2:37 am

tam 2 aylık dişi golden yavrum var ve ilk köpeğim. Mama olarak pet shop tan açık olarak aldığım pro plan kuzu etli yavru mamasını kullanıyorum şuan ve hemen ekliyorum bir daha kutu olarak alacağım. İştahlı yiyor mu ? Sorusuna ise tam bir cevap veremem , çünkü ben yanında durduğum zaman yiyor. Ben yanından gittiğim zaman yanıma geliyor. İlk başlarda sulu sütle karıştırdım. Şimdi iste kuru halde mama ve yanına taze su ile veriyorum. Ki su günün her saati kabında bulunuyor. Veteriner 20 dk beklet mamayı yemezse geri kalanını kaldır dedi. Evet artık her bir sonraki öğünde biraz daha fazla yemeğe başladı sanırım aç kaldığından. İşin ilginci hiç aç gibi de görünmüyor. Sadece mutfaktan et kokusunu alırsa deliriyor üstüme atlıyor. Aslında asıl sorum şu ; insanlar o kadar çok övüyorlar ki pro plan'ı acaba devam mı etsem , yoksa veterinerimin önerdiği Cibau Puppy Large Breed mi alsam? Bir başka sorumda şu ; Mamaların arkalarında günlük beslenme miktarları yazıyor. Veterinerin bana söylediği bu gram olarak yazan rakamlar bir günlük beslenme ihtiyacıdır. O yüzden bu gramajı 3 öğüne böleceksin oldu. Bende öğün başına 1 su bardağı koyuyorum. Ama merak ettğim , köpeğim şuan 7 kg ve pro plan mamasının arkasında 1,5 - 3 aylık köpeğe 5-10 kg arasındaysa 60-120 gr verin yazıyor. Ancak Cibau mamasında 6 - 10 haftalıklara 300 - 390 gr yazıyor. Arada dağlar kadar fark var. Aklım çok fazla karıştı. Bana yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
tAyMoChyNn

MesajKonu: Geri: Farmina Cibau Puppy Large Breed Veteriner Önerisi !   Farmina Cibau Puppy Large Breed  Veteriner Önerisi ! Icon_minitimePerş. Kas. 29, 2012 6:53 pm

kızımın maması bitti yarın mama alacağım yardım edebilecek birileri yok mu ?
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Farmina Cibau Puppy Large Breed Veteriner Önerisi !   Farmina Cibau Puppy Large Breed  Veteriner Önerisi ! Icon_minitimeCuma Ara. 28, 2012 7:25 pm

Kusura bakmayın geç oldu :)) Öncelikle köpeğinize ne yarıyorsa onu verin. Ayrıca gramajlar farklı olabilir çünkü mamaların boyutları ve içerikleriş farklı.

Farmina Cibau Puppy Large Breed Veteriner Önerisi !
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-