Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Büyük ırk

4 posters
YazarMesaj
android

Büyük ırk Empty
MesajKonu: Büyük ırk   Büyük ırk Icon_minitimePaz Kas. 02, 2008 11:41 pm

Merhaba.Benim ailem köpek almama izin veriyor.İnşallah bu 15 tatilde kavuşacağım köpeğime.Ancak büyük ırk istemiyolar.Küçük ırk köpeğe evet diyorlar fakat büyük ırk...Golden istiyorum ama olmayacak gibi.Çözüm önerilerinizi bekliyorum Very Happy
http://www.petdostlarimiz.yetkinforum.com
Admin
Admin
Admin

Büyük ırk Empty
MesajKonu: Geri: Büyük ırk   Büyük ırk Icon_minitimeSalı Kas. 04, 2008 8:20 pm

öncelikle hoşgeldiniz
ailenizi ikna edebilmek yine çok büyük bir başarı çünkü birçok köpek isteyen hayvanseverler aileleri engel olduğu için köpeklerine kavuşamıyorlar.
golden retriever büyük bir ırk olduğundan bakımı küçük ırklara göre daha zordur.sanırım aileniz ondan çekindi
ama goldenlar bu yönlerin dışında söz dinleyen ve kolay eğitebilinen bir ırktır. bu yönünden size avantaj sağlayabilirler.
bunun yanından egzersiz ihtiyaçları küçük ırklara göre daha fazladır.
yinede goldenların çok sevilmesinin nedeni çok sevecen sadık söz dinleyen bir dost olmasıdır bu özellikleri gözden geçirerek ailenizle paylaşın.ama yinede mutlu olmalısınız ki köpeğinize kısa zamanda ne ırk olursa olsun kavuşabileceksiniz bu nedenle ırk hakkında ailenizi ikna edemezsenizde küçük ırk bir köpekde size çok sadık bir dostda olabilir... Wink I love you
dogs
http://goldenretrieverfun.yetkinforum.com
msilayda

msilayda

Büyük ırk Empty
MesajKonu: Geri: Büyük ırk   Büyük ırk Icon_minitimeC.tesi Mayıs 16, 2009 4:54 pm

Benim annemde golden büyük ırk diye istemiyordu ama ona bu ırkın tüm avantajlarını anlattım, goldenın büyük olması size hiç zorluk getireceğini düşünmüyorum belki kucağına alıp rahatça gezdiremeyeceksin ama evde bakılabilecek en iyi köpek bence...Havlaması yok, bir hırçınlığı yok, küçük ırklar büyüklere göre daha hırçın olup, havlarlar, Goldenların tekk isteği sevki, onları sev başka hiçbirşey istemiyorlar birde çok aç olduklarını unutmamak gerek...Zaten çok zeki bir köpek herşeyi kolaylıkla öğretebilirsin ailene goldenı herşeyiyle anlatmalısın, benim anneme bu bile yeterli olmamıştı çokk ağlamıştım şimdi benden çok seviyor kızımı :)Sadece tüğ problemi biraz fazla oluyor gerçekten çok tüğ döküyor bazen bu yüzden çıldırıcak duruma geliyorum Very Happy Umarım aileni golden için ikna edebilirsin gerçekten çok iyi bir seçim olur bu gold
NeCo94
Admin
NeCo94

Büyük ırk Empty
MesajKonu: Geri: Büyük ırk   Büyük ırk Icon_minitimeC.tesi Eyl. 26, 2009 1:44 pm

Eger kücük ırk alıcaksan onerılerım :

American Cocker Spaniel
Norwich Terrier
Pug
West Highland White Terrier

bu ırk lara bı gozat ozellıkle American Cocker Spaniel cok guzel yardimci olabildiysem ne mutlu bana Very Happy

Büyük ırk
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-