Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

dışarıya alışma sorunu

5 posters
YazarMesaj
muti

muti

dışarıya alışma sorunu Empty
MesajKonu: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimePaz Eyl. 26, 2010 10:37 pm

arkadaşlar meks dışarda gezerken çok korkuyor insanlara havlıyor kndini sevdirmiyor hmn kaçıyor arkama saklanıyor...diğer köpeklerdende korkuyor yavru köpeklrden dışarda zor gezdiriyorum hmn tasmasndan çekip ewe götrüyor zorla götrmeye çalşyrm ama ağlıyor busefer mecbur eve çıkaryrum...meks 2 aylık nerdeyse 2.5 olajak ama hep kaçıyor...snra eve glnje bana saldırıp bnmle oynuyor...dıoşarda bni çok sinir ediyor böyle yapınja...neden böyle yapıyor acaba yardımcı olurmusunz?
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeÇarş. Eyl. 29, 2010 12:33 am

2'5 aylık köpek dışarı çıkarılmazzzz Mad Mad Mad Evil or Very Mad

Köpeğinizin aşıları iç ve dış parazit aşıları bitmeden ayrıcana 3'5-4 aylık olmadan dışarı çıkarmanız sakıncalı.Parazit ya da tedavisi zor hastalıklara yol açabilir.Veterineriniz hiç mi uyarmadı ya da almadan önce hiç mi araştırmadınız Evil or Very Mad Evil or Very Mad Mad Mad
muti

muti

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeÇarş. Eyl. 29, 2010 8:59 am

bnm oğlumun aşıları sadce kuduz ve bronşit kaldı...diğer aşıları yapıldı...vetr.ztn çıkartın dedi... aşıları ztn bitmeden çıkarmyrdm bitti önmli aşıları çıkıyor rahat rahat herksle kuduruyor artık...
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimePerş. Eyl. 30, 2010 10:11 pm

2'5 aylık bir köpek asla bütün aşıları önemsiz önemli bütün aşıları tamamlanmadan dışarı çıkarılmaz.Ve parazit tedavisi 3 aylıktan önce bitmez!!!! Ayrıcana aşılar önemli önemsiz diye ayrılmaz.Bütün aşılar köpekler için önemlidir.Bütün hayvanlar için geçerli.Bir köpek 3-3'5 aylık bütün aşıları tamamlanmış sayılmaz ve dışarı çıkarılması sakıncalıdır.Tedavisi zor hastalıklara yol açar.Köpek almadan önce birazcık araştırsaydınız Mad Mad
muti

muti

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeCuma Ekim 01, 2010 10:44 am

sen petsahop da mı çalışyorsun...bnm köpeğimin aşılarını vetr. kontrol ediyor..heralde 3 4 saat kalmıyoruz tuvaletini yapması için 20 dk geziyor heralde 3 4 aylık olana kadar ewde yaptırmycam... + köpeğimin aşılarının bitip bitmedine karar veremzssin daha bilmiyorsun aşılarının hangilerinin olduğunu bana ordan kalkıp laflar söylüyorsun bn köpeğimi sevmiyormuyum ki böyle diyorsun...sen bnm vetr. değilsin...araştırsydın yok şöle ypsaydın bi senmi anlyrsun köpektende bana böle diyorsun...oldu olajak gel aşılarında sen yap kafan rahat etsin...
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeCuma Ekim 01, 2010 6:43 pm

PEtshopta çalışmıyorum ama benim amcam veteriner ve bütün aşıları biliyorum:@
muti

muti

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeCuma Ekim 01, 2010 8:22 pm

ozaman amcanın yada kendi köpeğnile ilgilen...amcan vetr.sen değilsin...oyüzden sus...
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeCuma Ekim 01, 2010 11:51 pm

burada soru soruyorsun cevaplıyorum.Gir yaz internete araştır bakalım ne zaman dışarı çıkarın diyorlar:@
berfin_angel
moderatör
berfin_angel

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeC.tesi Ekim 02, 2010 3:03 pm

bizimki yarın 3 aylık olacak
berfin_angel
moderatör
berfin_angel

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeC.tesi Ekim 02, 2010 8:31 pm

ve artı veteriner bizede dedi yavaş yavaş alşsın çıkartın dedi
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimePaz Ekim 03, 2010 12:45 pm

=))) Hadi kolay gelsin=)
berfin_angel
moderatör
berfin_angel

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimePaz Ekim 03, 2010 1:30 pm

teşekkürleeeeer
muti

muti

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimePtsi Ekim 04, 2010 1:51 pm

bilip bilmeden konuşyor işte adamı hasta ediyor..ne oldu nedemiş vetrner..yok çıkarmaymş yok böleymiş bnm sordum soruyu daha ii okumadan bşka yönlere çekiyorsun kardeşim ne biçim okuma anlyşn var...aşılar zatn hiç bitmiyor kii yani öle bişe diyorsun ki yok çıkarmymış...sanki vetrnersin knşp duruyorsun...aşılar bitmiyor devam edecek yani öle olursa bütün yıl ewede otursun oozmn...
berfin_angel
moderatör
berfin_angel

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimePtsi Ekim 04, 2010 9:16 pm

ya aslında bizimkininde aşısı bitmedi ama anlayamadım çıkartın dedi
muti

muti

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimePtsi Ekim 04, 2010 9:47 pm

ya çıkarılması lazım sosyalleşmesi için ztn önmli aşıları olduktan snra sorun olmuyor 15 20 dk wc si için çıkarttın mı yeter dedi vetrner bana...ztn bizimkide 2 hftdr dışarı çıkıyor son 4 5 gündür tuvaletini ewe yapmıyor...
berfin_angel
moderatör
berfin_angel

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimePtsi Ekim 04, 2010 10:04 pm

bizimkide dışarı çıkıcak çok çok çok çok çok çok çok çok çok az kaldı bi kaç gün dışarı çıkınca sölerim
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeC.tesi Ekim 09, 2010 9:04 pm

Of onu mu dedim ya.YAvruluk aşılarından bahsediyorum.Anca 3-3'5 aylık köpeklerin çıkmasına izin veriyorlar.Nasıl izin verdi ki sizin ki anlamıyorum.
berfin_angel
moderatör
berfin_angel

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeC.tesi Ekim 09, 2010 9:05 pm

benim köpeğim zaten 3 aylık ve bu akşam çıkarcaz
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeC.tesi Ekim 09, 2010 9:06 pm

Ondan bir şey olmaz 2'5 aylıkler için arada yarım ay olsa bile sakıncalı diyorlar.
berfin_angel
moderatör
berfin_angel

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeC.tesi Ekim 09, 2010 9:07 pm

bizede veteriner dedi çıkarın diye hatta evde damla bile damlattık ensesine
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimePerş. Mart 10, 2011 12:41 pm

arkadaşlar köpeklerin dışarıya alışması lazım ama tabiki dışarı çıkarılmadan önce belli başlı aşılarıda yapılmalı hangi aşılarının yapıldığını bilmediğim için birşey söyleyemem
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimePerş. Mart 10, 2011 7:21 pm

Öncelikle Erenay;
Benim kadar köpeklerle içli dışlı olmamışsındır. Ben bile aşıların hepsinin adını bilmiyorum. Sen nereden biliyorsun. Amcan veteriner diye mi? Ben yazları binicilik kursuna gidiyorum. Kursa gittiğim yerde köpek eğitim merkezi var. Binicilik kursundan çıkıp eğitim merkezine gidiyorum. Eğitmenini az da olsa tanıyorum. Arada beni sınav yapıyor. Birlikte köpek eğitiyoruz. Orada köpek reviri var. Arada sırada oraya da giriyorum. Ama gene de aşıların hepsini bilmiyorum. Nasıl oluyor sen amcanın yanında staj mı görüyorsun? Bunun cevabını bekliyorum. Yakında bir sınava gireceğim. Köpek eğitimi ile ilgili. Madem köpekleri çok iyi TANIYORSUN OZAMAN SINAV SORULARINI SANA YOLLARIM. Ne kadar iyi anlıyorsun bakarız hepimiz....

Sevgili muti:
Kusura bakma Erenay biraz sert davranmış. Ama sen ona uyma. Soruna gelince; daha yeni dışarı çıkmaya başladı. Dha dışarıya koca koca evlere, ses çıkaran arabalara alışamadı.. Çıktıkça alışacaktır. Henüz alışmadığı için kısa yürüyüşler yapın. Mesela 80 m yürüyün geri gelin. Sonra tekrar gidin. Böylece o çevreye alışsın. Sonra 100 m yürüyün böyle böyle çoğaltın.
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimePtsi Mart 21, 2011 6:04 pm

Evet Erenay bu sınava tabi olmak ister misin? En kısa zamanda yanıtını bkliyorum. Yazacağın yanıtı tahmin edebiliyorum; yazdan yaza görüyorsun nasıl içli dışlı olmak bu. Ben hergün amcamın yanına gidiyorum. diyeceksin
Böyle bir soru soracağın için yanıtını ben şimdiden vereyim. Benim babam UZM. Çavuş ve askeriye de bir sürü köpek var. Ayrıca köpek eğitmeninin tanıdığım için sürekli bana kaynak gönderiyor. Oradan da bilgi sahibi oluyorum. Yazları binicilik kursundan sonra çok vaktim olduğu için bolca zaman geçiriyorum. Eğer bana inanmıyorsan resimlerimi gönderebilirim. Köpeklerle çekildiğim resimleri... Kurs dışında barınağa bazen gidip oradakilere yardım ediyorum ( şehir dışında olduğu için pek sık gidemiyorum) Oraya da bir sürü insan geliyor. Onları aydınlatmam için bu konuda bilgi sahibi olmam lazım. Bu nedenle de köpekler hakkında çok fazla bilgi ediniyorum.
Bazıları; evde beslemiyorsun nereden biliyorsun diyecek olursa; ben evet şuan beslemiyorum fakat daha önce besledim. Şuan ki ailevi meselelerimden köpek besleyemiyorum.
Ama eğer senin yaşın küçük derseniz tek söz AKIL YAŞTA DEĞİL BAŞTADIR. derim.

NOT: Benim anlatmak istediğim sen kendini fazla önemseme. Wink Wink

Ben sahip olduğum bilgiyi insanları aydınlatmak için kullanıyorum. Ama sen bununla övünüyorsun. Tamam bu konuda bilgili olman çok güzel bir şey ama kendini fazla önemseme. Wink

Ayrıca ben de istemezdim şu kursa gidiyorum felan demeyi ama seni ikna etmek için bunları yazmak zorundaydım. Zaten kendini önemsemeyi bırakınca tüm mesajlarımı sileceğim merak etme. :)
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeÇarş. Mart 23, 2011 3:30 pm

bakın bence köpeğin ne zaman dışarıya çıkarılacağını o köpeğin sahibi ve veterineri bilir
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: dışarıya alışma sorunu   dışarıya alışma sorunu Icon_minitimeÇarş. Mart 23, 2011 3:33 pm

Değil mi? Her ne kadar amcası vetriener olsa da Erenay bir vet. kadar bilgi olamaz.

dışarıya alışma sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» havlama sorunu
» Toprak sorunu
» Tuvalet sorunu...