Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

çok istiyorum yardımmm...

4 posters
YazarMesaj
minilak

çok istiyorum yardımmm... Empty
MesajKonu: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 1:48 pm

arkadaş lar öncelikle bu foruma yeni üye oldum hepinize merhabaaa

aşırı derecede golden almayı çok istiyorumm ama çoğu kişinin gibi benim annemde izin vermiyoo
goldenlerle ilgili herşeyi biliyorum sanki köpek geliyomuş gibi araştırma yapıyorum çok güzeller köpek demeye bin şait lazım
anneme gece gündüz yalvarıyorum annecim nolursun alsak bütün sorum luluğu ben üslenirm diyorum neymiş evde köpek beslenmesmiş...vb birçok bahane eve kakasını yaparmış işermiş diyorum eğitcem diye bütün gün düzenli dışarı çıkartçam aşılarını ben yaptırcam sizin tek şeyiniz izin vermeniz diyorum olmaz diyoo ama bıkmıçam ben oo köpeyi almakta kararlıyım :) açaba anemme goldenin resimlerini ve videolarını izletip sonra elimde bi köpekle gelsem diye düşünüyorum annem cani birisi deildir kabul edebilir ama yinede yapmak istemiyorum geri tepe bilir birden Very Happy:D:DD:bu arada apartmanda yaşıyorum ama evimiz büyük golden bakmaya uygun...öenerdiğiniz bişey varmı..lütfen yardımmmm
berfin_angel
moderatör
berfin_angel

MesajKonu: Geri: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 2:13 pm

ya maddi durumunuziyi ise alın ve bizim angel kakasını çişini hep gazeteye yapar anneniz özür diliyorum ama köpeklerden anlamayan ve zaten o köpeği şeçmezki köpek onu asıl şeçmez çok özür diliyorum hemde çok ama köpek istemiyen anne bir anne değildir ve köpeksiz bir ev ev bile değildir
minilak

MesajKonu: Geri: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 2:23 pm

maddi durumumuz ii de tuvalet eğitimi den korkuyorum siz kolay eğittinizmi
berfin_angel
moderatör
berfin_angel

MesajKonu: Geri: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 2:41 pm

zaten goldenler dünyadaki en iyi eğitilen köpeklerdir biz eğtmedikki kendisi gazeteye yapıyo
minilak

MesajKonu: Geri: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 3:12 pm

teşekkürler
muti

muti

MesajKonu: Geri: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimeCuma Ekim 08, 2010 3:15 pm

ya merhba bakımı çok zor bunu bilinbenje tek bakamazssınız asla ya kardeşiniz abiniz ablanız ya da anneniz yardm etmeli...zaten aşıları tam bitmedende dışarı hmn çıkartamyrsnz o yuzden 2 ay kadar sürkli ewde olajak...tuvalet eğtimi işte işin en zor en sabırlı işi...çnkü bn o zorluğu çekyrum yani hala çnkü şu yağmurlu havalrda oğlumu dışarı çıkartamyrm çok soğuk mecvur ewe yapacak ama anneniniz titiz ise eğer işiniz çok zor...bnm oğlum mesela gazetye yapıyor çişini kakasını ama oyun oyndğnda tutmyıp kaçırıyor gelde bunu ailene anlat bi ton laf dinliyorum...:)) angel negüzel yapyrmuş bnde merak ettim nasıl yaptıgını :)) anlatrsan iyi olur...bide bn oğlulmu 2 hftdr dışarı çıkryrm iki gündürde kapıya gidip bni çıkar diyor mesela artık yavaş yavaşa alışıyor artık bn 45 günlükken almştım şuan 3 ay olajak yarın...ailenin yardımı olmadan asla tek başına bakamzssın bnje iyi düşün...bnm annmde istemyrdu ama onu ikna etmme bir senemi aldı :) sonunda gittim aldm geldim bişe demedi çok sevdi bnden çok seviyor :))
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimeC.tesi Ekim 09, 2010 1:29 am

Öncelikle asla ailenden gizli köpek alma.Ailen istemiyorsa bir az daha dene ama çok üsteleme.Çünkü bu kolay bir şeymiş gibi gözükebilir ama göründüğü kadar kolay değildir.50 yaşındaki bir insan bile yetişkin bir goldenı zapedemeyebilir.Goldenlar çok zor zapt edilir.Bu yüzden gezdirirken birine ihtiyaç duyabilirsin ki eğer bunu başaramazsan.Tuvalet eğitimi 1-2 ayda anca öğretilir ve annen çok titizse onu çılgına çevirebilir.Sabır işidir ve çok zordur.Bende ilk başlarında kolay zannediyordum okurken elbette kolay.Ama öğretmesi çok zor,yavru köpeklerin kasları gevşek tam gelişmemiş olduğu için tuvaletlerini uzun süre tutamıyorlar ve durdukları yere hemen yapıyorlar.Bunu alıştırmak gerçekten çok zor.Ayrıcana dişlerini fırçalayabilecek,yıkayabilecek,tüylerini hergün tarayabilecek,hatta enerjisini atması için ona 1-2 saat eğlendirme ayırabilecek,sosyalleştirecek,göz akıntılarını ve çapaklanmalarını silecek,hastalandığında ne yapacağını bilecek,gerektiğinde kusturmayı bilecek,her geziden sonra uzun tüylü oldukları için 1 saat boyunca tüylerini kuru ot ya da böcek var mı diye bakacak,kulak pisliklerini temizleyecek,tırnaklarını kesebilecek ve daha bir sürü şeyi yapabileceksen al derim.Belkide burada söylediğim çoğu şeyi bilmiyorsundur.Ailen istemiyorsa alma.Ama gerçekten bütün bunları yapabileceğine inanıyorsan alabilirsin.Çok istediğin için değil.Bütün bunları yapman gerekli.Yoksa hmen kendine hemde köpeğe yazık edersin.Ayrıcana apartmana uygundurlar ama evde yanlız kalırsa havlarlar ve sahiplerinden ayrı kalmaya dayanamazlar.Demin saydığım herşeyi yapmayı biliyorsan ve güzel yapacağına başarabileceğine ve bıkmayacağına inanıyorsan al derim.Çünkü bu oyuncak değil gerçek bir canın sorumluluğunu alıyorsun ve ona ölene kadar bakmak zorundasın...
minilak

MesajKonu: Geri: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimeC.tesi Ekim 09, 2010 10:47 am

Erenay demiş ki:
Öncelikle asla ailenden gizli köpek alma.Ailen istemiyorsa bir az daha dene ama çok üsteleme.Çünkü bu kolay bir şeymiş gibi gözükebilir ama göründüğü kadar kolay değildir.50 yaşındaki bir insan bile yetişkin bir goldenı zapedemeyebilir.Goldenlar çok zor zapt edilir.Bu yüzden gezdirirken birine ihtiyaç duyabilirsin ki eğer bunu başaramazsan.Tuvalet eğitimi 1-2 ayda anca öğretilir ve annen çok titizse onu çılgına çevirebilir.Sabır işidir ve çok zordur.Bende ilk başlarında kolay zannediyordum okurken elbette kolay.Ama öğretmesi çok zor,yavru köpeklerin kasları gevşek tam gelişmemiş olduğu için tuvaletlerini uzun süre tutamıyorlar ve durdukları yere hemen yapıyorlar.Bunu alıştırmak gerçekten çok zor.Ayrıcana dişlerini fırçalayabilecek,yıkayabilecek,tüylerini hergün tarayabilecek,hatta enerjisini atması için ona 1-2 saat eğlendirme ayırabilecek,sosyalleştirecek,göz akıntılarını ve çapaklanmalarını silecek,hastalandığında ne yapacağını bilecek,gerektiğinde kusturmayı bilecek,her geziden sonra uzun tüylü oldukları için 1 saat boyunca tüylerini kuru ot ya da böcek var mı diye bakacak,kulak pisliklerini temizleyecek,tırnaklarını kesebilecek ve daha bir sürü şeyi yapabileceksen al derim.Belkide burada söylediğim çoğu şeyi bilmiyorsundur.Ailen istemiyorsa alma.Ama gerçekten bütün bunları yapabileceğine inanıyorsan alabilirsin.Çok istediğin için değil.Bütün bunları yapman gerekli.Yoksa hmen kendine hemde köpeğe yazık edersin.Ayrıcana apartmana uygundurlar ama evde yanlız kalırsa havlarlar ve sahiplerinden ayrı kalmaya dayanamazlar.Demin saydığım herşeyi yapmayı biliyorsan ve güzel yapacağına başarabileceğine ve bıkmayacağına inanıyorsan al derim.Çünkü bu oyuncak değil gerçek bir canın sorumluluğunu alıyorsun ve ona ölene kadar bakmak zorundasın...

o saydığınız şeyleri göze hepsini göze aldım nesolsa dediğiniz gibi o bi can taşıyo...ayrıca sabırlıyımdır... teşekkürler. Very Happy Very Happy
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimeC.tesi Ekim 09, 2010 8:56 pm

Bu saydıklarıı ve daha fazlasını yapmayı biliyorsanız ve bıkmadan usanmadan yapacaksanız sorun olmaz.İnşallah tatlı bela olan bir goldenınız olur=)
minilak

MesajKonu: Geri: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimeC.tesi Ekim 09, 2010 11:25 pm

inş..
Erenay
moderatör
Erenay

MesajKonu: Geri: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimeC.tesi Ekim 09, 2010 11:27 pm

Ailenize onu ne kadar çok istediğinizi göstermeniz lazım.Annenize sürekli goldenlardan bahsedin.Yavru tatlı resimlerini gösterin.Neyi nasıl yapacağınız eğitimini nasıl vermen gerektiğini anlat..
minilak

MesajKonu: Geri: çok istiyorum yardımmm...   çok istiyorum yardımmm... Icon_minitimePaz Ekim 10, 2010 12:31 pm

oo köpeyi alana kadar başının etini yicem Razz Razz Razz dicek artık alalımda sussun Very Happy Very Happy oo köpek eve geldiğinde eminim annem benden daha sevcek onu Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

çok istiyorum yardımmm...
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» golden yavrusu sahiplenmek istiyorum...
» yavru golden sahiplenmek istiyorum
» yavru golden almak istiyorum