Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?

3 posters
YazarMesaj
Berk-

Berk-

Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Empty
MesajKonu: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimePtsi Mart 07, 2011 11:50 pm

Golder Retriever alacağım. Ama babam köpeklerden korktuğu için kesinlikle istemiyor. Annem hayvanları çok sever. Onu ikna ettim alacağım. Eve getirdiğimde babam karşı çıkar ama zamanla alışır diye düşünüyorum.. :/ Sizce de alışır mı?
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimeSalı Mart 08, 2011 12:42 pm

Alışmayabilir. Alışmazsa o köpek kapının önüne koyulur. Emrivaki yapmayın... I love you
Berk-

Berk-

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimePerş. Mart 10, 2011 3:30 pm

Yok ben o köpeği alırsam hiçbir şekilde bırakmam. Şüpheniz olmasın.. :)
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimePerş. Mart 10, 2011 6:46 pm

O kadar emin olmayın. Ben çok gördüm. Çocuk ailesinden izin almadan köpeği almış tıkk ertesi gün geri geliyor.
Berk-

Berk-

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimeCuma Mart 11, 2011 11:49 pm

Emin olmakta haklıymışım. Köpeği aldım. 45 günlük. Ve babam dahil herkes çok sevdi. Artık bizimle.. :)
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimeC.tesi Mart 12, 2011 10:24 am

Sizin adınıza çok sevimdm.
Berk-

Berk-

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimePtsi Mart 14, 2011 7:41 pm

Çok teşekkür ederiim. :) Eğitim konusunda nereden bilgi edinebilirim?
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimeÇarş. Mart 16, 2011 9:09 pm

Yani benim biraz bilgim var. Eğer yardımım olursa sevinirim. Ama daha detaylı bilgi isterim diyorsanız şimdiden kendinize bir köpek eğitmeni bulun. Bu konuları en iyi onlar bilir. Ama ben genede size bir kaç site vereyim.
http://www.uzmantv.com/arama?q=otur+komutu bu site Asım Sarıçiftçi'nin videolarının olkduğu bir site.

Biraz da ben kendi bilgilerimi vereyim.
OTUR KOMUTU:
Öncelikle köpeğinizi yanınıza ''tasmalı'' bir şekilde alın. Sonra tasmasını sağ elinize alın. (köpeğiniz sizin sol tarafınızda olacak şekilde) bir yandan otur diyin bir yandanda sol elinizle hafif kalçasına bastırın. Muhtemelen oturacaktır. Oturduğunda ödüllendirin.
YAT KOMUTU:
Bu komut kesinlikle otur komutunu öğrendikten sonra uygulanır. Köpeğiniz oturuyorken gene tasmasını sağ elinize alın. Yat diyerek iki omuzunun arasına bastırın YA DA elinizi iki patisinin arasına yere vurarak gösterin. Yatarsa ödüllendirin.
BEKLE:
Köpeğiniz ile bir yerde beklerken ondan hafif uzaklaşın. (MESAFEYİ İYİ AYARLAMANIZ GEREKLİ ÇOK UZAĞA GİDERSENİZ KORKUP YANINIZA GLEECEKTİR.) Sonra elinizi dur şeklinde göstererek bekle diyin. Bekledikçe mesafeyi uzatın ve ödüllendirin
GEL:
Bekle komutunu öğrendikten sonra köpeğinizi bir yerde bekletin ondan biraz uzaklaşıp elinize ödül mamasını alın. Ödül mamasını alarak gel diyin. Mamayı almak için gelecektir. Geldiğinde mamayı ona verin.
GETİR:
Gel komutunu öğrendikten sonra en sevdiği oyuncağını atın ( genelde ağzına aldığında dişine takılacak oyuncaklar tercih edilir) Yakalayıp ağzına aldığı zaman gel komutunu uygulayın. Ağzındayken gelecektir. Ödüllendirmeyi unutmayın
Berk-

Berk-

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 11:06 pm

Çok teşekkür ederiim. Bunların hepsini denemeliyim :)
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimeÇarş. Mart 23, 2011 1:55 pm

:)
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimePerş. Mart 24, 2011 6:51 pm

sevindim goldenler insanlara iyi gelir:)
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimeCuma Mart 25, 2011 7:58 pm

Profil resminizdeki golden kimin?
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimeCuma Mart 25, 2011 9:18 pm

gerçekten güzel bir golden:)
Berk-

Berk-

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimeC.tesi Nis. 09, 2011 12:02 pm

onu internetten bulmuştum.. Şimdi kendi golden'ımın fotoğrafını koyacağım. :)
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimeC.tesi Nis. 09, 2011 12:37 pm

bekliyoruz:)
Berk-

Berk-

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimeC.tesi Nis. 16, 2011 12:11 pm

Koyduuum :)
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimePaz Nis. 17, 2011 1:33 pm

ay çok tatlı:)yerim ben seni Very Happy
Berk-

Berk-

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimePaz Nis. 24, 2011 5:12 pm

Şimdi baya büyüdü tabii. O ilk aldığım gün çekilen bir fotoğraf Very Happy
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimePaz Nis. 24, 2011 5:59 pm

yeni fotolarını koyarsan çok sevinirim
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimePtsi Nis. 25, 2011 5:48 pm

Rengi harika. Büyüynce süper bir golden olacak. Bu renkler daha nadir bulunuyor.
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?   Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı? Icon_minitimePtsi Nis. 25, 2011 9:04 pm

evet koyu renkler çok daha nadir

Babam istemiyor, emrivaki yapmak işe yarar mı?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-