Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

24 saat kadar tuvaletini tutuyor!

3 posters
YazarMesaj
Köfte

24 saat kadar tuvaletini tutuyor! Empty
MesajKonu: 24 saat kadar tuvaletini tutuyor!   24 saat kadar tuvaletini tutuyor! Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 3:14 pm

Merhaba
Benim 4 aylık dişi bir golden retriverım var. Normalde tuvaletini evde bir odaya yapıyordu fakat artık tuvaletini dısarı yapmasını dusundugum icin evde kısa baglamaya basladım. ilk denememizde gece 12den ertesi aksam 7ye kadar tuvaletini tuttu. bu arada 2 öğün yemek yedi ve yaklasık her yarım saatte bir 10 dakikalıgına dısarı cıktı fakat tuvaletini yapmadı bende birşey olur korkusuyla tuvaletini yaptıgı odaya goturdum ve anında tuttugu tuvaletini bıraktı. Bugun gene aynı denemeye giriştim fakat gene aynı sonuc. Göbegi nerdeyse cüssesi kadar oluyor ve rahatsız oldugunun farkındayım fakat yapmıyor tuvaletini. Gene az once odasına goturdum ve tuvaletini yaptı. Bu konuda ne yapabilirim, önerebileceginiz bir çözüm var mı?
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: 24 saat kadar tuvaletini tutuyor!   24 saat kadar tuvaletini tutuyor! Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 3:27 pm

Kesinlikle çok uzun bağlı kalmasın yoksa mazallah ölümüne bile sonuç açabilir. Belki de oraya yapmadığı zaman kızacağınızdan korkuyordur? İlk alıştırırken ortalık yere yapınca kızdınız mı?
Köfte

MesajKonu: Geri: 24 saat kadar tuvaletini tutuyor!   24 saat kadar tuvaletini tutuyor! Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 4:56 pm

Ortalık yere yapınca hayır diye kızdım bir kac kere ama daha sonra tuvaletini yaparken surekli teşvik ettim. Dışarda da sürekli aynı tavırda davranıyorum ama tık yok. İlk tuvalet sorunu için baktığımda genelde 4-6 aylık olana kadar tuvaletini tutamaz deniyordu, birkac gezintiden sonra farkettim ki gayet rahat tutabiliyor, bende egitimine başlıyayım dedim ve bu yolu denedim ama yapmıyor bir turlu. Bir müddet sonra kendisi doğal olarak dışarı yapıcaktır deniyor dogru mudur? Bu arada bu benim 5. köpegim. 2 kangal, 1 alman kurdu, 1 pigme rot weiller yetistirdim ama hepsi bahcede yasadı ve tuvalet sorunları hic olmadı. Hatta alman kurdu fazlasıyla resesifti dolayısıyla egitimi kolay oldu ama bu köfte zorluyor beni biraz :)
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: 24 saat kadar tuvaletini tutuyor!   24 saat kadar tuvaletini tutuyor! Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 5:33 pm

Aslında kendi alışabilir. Ama bu süreci atlatıncaya kadar köpeğiniz biraz sağlık sorunu yaşayabilir. En iyisi kendi veterinerinize sorun. En iyisini o bilecektir. Wink
Köfte

MesajKonu: Geri: 24 saat kadar tuvaletini tutuyor!   24 saat kadar tuvaletini tutuyor! Icon_minitimeSalı Mart 22, 2011 11:59 pm

tesekkurler yardımlarınız icin
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: 24 saat kadar tuvaletini tutuyor!   24 saat kadar tuvaletini tutuyor! Icon_minitimeÇarş. Mart 23, 2011 1:56 pm

Ben yardım etmedim öneridde bulundm. Keşke elimden size yrdım etmek gelse ama bu konuda hiçbir bilgiye sahip değilim. Sad
Köfte

MesajKonu: Geri: 24 saat kadar tuvaletini tutuyor!   24 saat kadar tuvaletini tutuyor! Icon_minitimeÇarş. Mart 23, 2011 3:48 pm

bugun ilk defa sabah tuvaletini yaptıgı halde dısarı buyuk tuvaletini yaptı. Bisi anladıysam namerdim:S
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: 24 saat kadar tuvaletini tutuyor!   24 saat kadar tuvaletini tutuyor! Icon_minitimeÇarş. Mart 23, 2011 3:54 pm

Demekki yavaş yavaş alışıyor. :) Umarım böyle devam eder.
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: 24 saat kadar tuvaletini tutuyor!   24 saat kadar tuvaletini tutuyor! Icon_minitimePtsi Nis. 11, 2011 5:35 pm

umarım

24 saat kadar tuvaletini tutuyor!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» El kadar iki bebe!
» ne kadar su vermeliyim ?