Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Yardım Ederseniz çok sevinicem.

3 posters
YazarMesaj
golden07

golden07

Yardım Ederseniz çok sevinicem. Empty
MesajKonu: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimeCuma Ağus. 12, 2011 1:20 am

merhabalar benim 13 aylık dişi bir goldenım var adı sakız.sakız bana 7 aylıkken geldi ve geldiğinden 60 gun sonra kendi ırk özelliği olmayan yavrular doğurdu(6 adet) yani bana gelmeden kısa bir süre önce çiftleştirilmişti.doğum bize çok garip geldi ve köpeği aldığımız insanlara sorduk. ve köpeğin bize gelmeden önce çiftleştirildiğiniı öğrendik.neyse sakız doğumdan sonra çok kilo verdi. ve veterinerimiz köpeği yaşattığımıza şaşırdı.ama biz bir şekilde köpeği iyi besleyerek belli bir kiloya ulaştırdık.yinede normalden zayıf.köpek yavruyken de kendisiyle pek ilgilenilmemeiş ve eğitim adına uygulamalarda bulunulmamış.tuvalet eğitimini bile yeni vermeye başladık.tuvalet sıkıntısı çektik.ama doğumdan bayağı zaman geçtiği için kendini toparladı.ve biraz eğitim vermeye başladım.
öncelikle köpeğime kilo aldırmak için ne yapmalıyım,yavruyken bağırılmaış, zarar görmüş, çiftleştirilmiş bir köpek olduğu için ne derece itaat eğitimi verebilirim?
- cevaplarınızı bekliyorum..
golden07

golden07

MesajKonu: Geri: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimeC.tesi Ağus. 13, 2011 7:27 pm

hiç bir fikri olan yokmu?
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimePaz Ağus. 14, 2011 11:38 pm

bnce ilk olark sakız ı sosyalleştirin .köpeğinizin bir daha doğurmasını istemiyorsanın ki bnce doğurmamalı kısırlaştırın.kilo sorununun ona fazla zarar vermemesi içn yani sağlıklı olması için mineral ve protein olarak ihtiyacı olan desteği veteriner tarafndan sağlanmalı.elimden gelen bu kadar umarım yardmcı olabilirim diğer arkadaşlarında mesajınızı görünce cevaplıycağndan eminim.bu arada sakızı çk merak ettim eğer fotolarını koyarsanız çk sevinirim.
golden07

golden07

MesajKonu: Geri: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimePtsi Ağus. 15, 2011 11:27 pm

Teşekkurler foto koymaya calışacağım. Kısırlaştırmaya pekte niyetim yok.ama birde eğitimi wereblrmyz bu saatten sora? Bişeyler kapabilirmi ? Ki kapmasını da çok isterim, yaşadığım yerde eğitmen de yok gerçi ben baya araştırıyorum azçok biseyler yapablceğime de ınanıyorum. Ama o bu saaten sora kapamazsa da yapacak birsey yok. Gerçi tuwaleti hallettik. Otur da %83 tamam.) sizce başarabilirmiyiy?
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 17, 2011 2:17 pm

tabiki.sevginiz ve anlayışınızla ona ii bir eğitim verebilirsiniz.bence geç değil.goldenlar çk akıllıdırlar.biraz sevgiyle aşamayacağınız sorun yok.bazı şeyleri öğrenmiş bile.buda hala geç olmadığını gösterir.bence eğitime devam edin.tabi eğitimimin nasıl geçtiğiyle ilgili banada bilgi verirseniz sevinirim.bu arada sakız ismide çk hoşmuş:)
golden07

golden07

MesajKonu: Geri: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 17, 2011 8:07 pm

teşekkürler. 8aydır beraberiz köpeğim bayağı sadıklaştı bana ve birbirimizi çok severiz. ama merak ettiğim 1 şey var.:) biz geniş bir aileyiz. günde yaklaşık 3 kişi sürekli ilgileniyoruz.eğitimi sadece 1 kişi mi vermeli? yada köpek ile başbaşa mı verilmeli çünkü şu durum oluyor. ben biryandanda tasmasız alıştırmaya çalışıyorum. şimdi açınca bir benim yanıma geliyor. bir abimin yanına gidiyor bir diğer abimin yanına gidiyor. ama kıştan itibaren köpeğimle başbaşa kalacağız. bu durumda ona eğitimi tekbaşıma mı vermeliyim? çünkü hepimiz birşeyler yaptırmaya çalışıyoruz. olumlu olursa ödüllendiriyoruz. ne yapalım acaba ? (ilgilendiğiniz için gerçekten teşekkür ederim.)
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimePerş. Ağus. 18, 2011 1:41 am

şunu söylemeden geçemiycm sakız gerçekten çk tatlı.bn eğitimi sahibi olarak gördüğü kişinin vermesinden yanayım.aradaki bağ açısından bunun önemli olduğunu düşünüyorm.eğitimde belli bir düzene göre ilerlemenizi tavsiye ederim.sakızın kafası karışmazsa daha olumlu tepkiler alırsınız.ondan bir anda çk şey isteyebilirsinz bu onun kafasını karıştırabilir.tasmasız eğitim ileri itaat olduğu için ilk olarak temel itaat eğitimi verin.komutlar iyice uymaya başladıktan sonra ileri itaate geçin.komutları öğrendikten sonra sadece sizin değil ailenizin diğer bireylerinide dinlrse ii olur.sitemizde eğitimle ilgili detaylı bilgiler yazan başlıklar var.oradanda bilgi alabilirsiniz.(bişey deil)
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimePerş. Ağus. 18, 2011 5:08 pm

7 aylık bir köpek nasıl çiftleştirilir. Bir kere buna kanaat getirelim. Sonuçta o bir bebek. İlk kızgınlığında çiftleştirilmiş. Çok yanlış şuan o köpeğin psikolojik problemleri bile olabilir. Yani düşünün daha yetişin olmamış bir insan evladının çocukları oluyor.
Kilo konusunda köpeğinize bol bol vitamin, protein verin. İyi besleyin. Gün de 3 öğün verin. Ve mutlaka veterinere götürün köpeği tedavi etsin. Mümkünse kısırlaştırın kısırlaştırmm
ak istemiyorsanız bir daha ki doğumunu 2 sene sonraya erteleyin. Köpeğinizin morali düzelmişken ikinci travmayı kaldıramaz.
Son olarak siz aldığınızda köpeğinizde hamilelik belirtileri vardı değil mi? Bunu bilerek neden aldınız? Hatta size veren kişiye kızmanız gerekiyordu. Neden 7 aylıkken çiftleştirdiniz diye.
golden07

golden07

MesajKonu: Geri: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimePerş. Ağus. 18, 2011 7:51 pm

biz aldığımızda normal boyutlarında normal kilodaydı. ve hamilelik belirtilerini görmedik.doğum olduğunda çok şaşırdık. ve aldığımız kişiyle irtibat kuramadık.köpeğim şuanda fazla yemek yemiyor. kuru mama veriyoruz. günde 2 öğün. bazen tamamını yemediğiyle de karşılaşıyoruz.doğum yaptığı tarih şubatın 18 i idi. biir dahaki kızgınlığı da yaklaşıyor. şuan bir belirti yok. sizce kızgınlığa daha nekadar süre vardır? bu süre bildiğim kadarıyla genelde 6-7 ay ama bebekken çiftleştirilmiş bir goldendan daha geç bir kızgınlık beklenebilirmi? birde onu yemek yemeye teşvik etmek için ne yapmalıyım. barf denen olayı yeni duydum.tavsiye edermisiniz ? yada kilo olayını başka nasıl çözebilirim?
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimePerş. Ağus. 18, 2011 9:35 pm

dediğim gibi yiyeceklerdn alamadğı protein ve vitamin eksikliğini giderin.ardından sağlıklı bir şekilde kilo alabilir.
golden07

golden07

MesajKonu: Geri: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimeSalı Ağus. 23, 2011 8:52 pm

birşey daha sorucam. köpeğimle dışarda gezerken bir kedi gördümü tutamıyorum. çok hızlı tasmayı asılıyor.ve çekmeye çalışıyor. zor tutuyorum yada bazen dalgınsam kaçırıyorum. kedinin peşinden çok hızlı şekilde koşuyor.bunu yaşayınca kızıyorum ama. bidahaki kediyi görene kadar herşey güzel oluyor. ancak 1 kedi daha görünce yine fırlıyor. amacının oynamak olduğunu bilsemde böyle yapmasını istemiyorum. göğüs tasması kullanıyorum. sizce neyapmalıyım ?
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Yardım Ederseniz çok sevinicem.   Yardım Ederseniz çok sevinicem. Icon_minitimeÇarş. Ağus. 24, 2011 1:14 am

konteste aynı şekilde kedi görünce tasmasını çekiyodu bn tutamıyodm.bn kediyi gördüğüm zmn onun dikkatini bna çekiyorum ve yanımda taşıdığım mamalrla onu oyalıyorm.kediyi görse bile ödülleri bırkmak istemiyr.denemeni tavsiye ederm.

Yardım Ederseniz çok sevinicem.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-