Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Eğitim sorunu

2 posters
YazarMesaj
basri

Eğitim sorunu Empty
MesajKonu: Eğitim sorunu   Eğitim sorunu Icon_minitimeCuma Ağus. 19, 2011 2:54 am

merhaba arkadaşlar bende tahmin 12-13-14 aylarında golden var yolda buldum.Kulağında küpe vardı neyse bunu 2-3 ay baktım tamamen bize alıştı,yerini sahiplendi.Eğitmek istiyorum otur diyince oturmuyo ama al deyin ce direk bakıyo .top la oynamayı çok seviyo tasmayı çıkarsam hemen top oynayan çocukların topuna koşuyo.bisiklet geçen çocukları görese havlıyo motorsiklettede aynı. tuvalateni olduğu yere yapıyo ama salının ca yapmıyo ve fazla salınık değil günde belki maximum yarim saat salınınık oluyo.tasmasını çıkarınca çok şımarıyo dur diyince durmuyo hep koşuyo dönmeye başlıyo dur diyince durmuyo ve suda çok korkuyo hortumla ıslayınca hemen kulübeye giriyo ama yıkanınca sorun olmuyo denize atmaya çalış kesinlik yaklşmıyo denize NELER YAPABİLİRM YARDIM EDERSENİZ ÇOK SEVİNİRİM Neutral Neutral Neutral
Pearlie

Pearlie

Eğitim sorunu Empty
MesajKonu: Geri: Eğitim sorunu   Eğitim sorunu Icon_minitimePtsi Nis. 01, 2013 6:13 pm

Bazı köpeklerde böyle sorunlar olabilir. Benim annem Veteriner. Bu yüzden bütün merak ettiklerimi sorup öğreniyorum.Bunun için yeterli egzersiz ve eğitimini vermelisiniz. Bu eğitim bazı köpeklerde çabuk bazı köpeklerde geç olabilir. Bu eğitimi siz yada görevli eğitimcilerden eğitim için yardım alabilirsiniz. Goldenler akıllı köpekler ve eğitimi zor olmayan köpekler olduğundan Çok fazla kalması gerekmez.
Kendiniz vermek isterseniz ;
Eğitim: Köpeğinize temel eğitimini kendiniz verebilirsiniz. Ama eğitim vermeden önce kendinizi baya geliştirmeniz gerekiyor.
Hayır: Köpeğiiz istemediğiniz birşeyi yaptığında tasmasından hafif çekerek ''hayır'' diyin. Sürekli tekrarladığınız zaman öğrenecektir.
Otur: Köpeğinizin oturmasını istediğiniz zaman köpeğinizin sağ tarafına geçerek (zaten köpeğiniz sizin solunuzdan yürümeli) sağ elinizle köpeğinizin tasmasını yukarı çekerek (hafifçe) sol elinizle de köpeğinizin poposuna bastırarak ''otur'' diyin. Sürekli tekrarlayın.
Yat: Bu komutu öğretmek için köpeğinizin otur komutunu tamamen bilmesi gerekir. Köpeğiniz otur komutundayken gene sağ tarafında durun. Sağ elinizle köpeğinizin tasmasını hafifçe yere doğru çkin. Sol elinizle köpeğinizin ilk beş omurga kemiğinin olduğu yere hafifçe bastırın. Yat ''diyin''
Kalk: Köpeğiniz otur komutundayken sağ elinizle tasmasını yukarı çekin. (köpeğinizin sağ tarafındayken) Yat komutundayken ise öncelikle tasmayı yukarı çekerek otur komutuna sonra da kalk komutuna geçmesini sağlayın.
Bekle: Köpeğinizin oturduğu yerden uzaklaşarak ''bekle'' diyin.
NOT: YUKARIDAKİ TÜM KOMUTLARI KÖPEĞİNİZ YAPARSA ÖDÜLLENDİRİN.
Diğer eğitimler için köpeğinizi eğitmene emanet edebilirsiniz. Eğer ileri itaat eğitimini de kendiniz vermek istiyorsanız, yukarıdaki tüm komutları tasmasız olarak sözlü yapmasını sağlayın.

Eğitim sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-