Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

tuvalet sorunu var kızımınnn :(

2 posters
YazarMesaj
daisytly

daisytly

tuvalet sorunu var kızımınnn :( Empty
MesajKonu: tuvalet sorunu var kızımınnn :(   tuvalet sorunu var kızımınnn :( Icon_minitimePerş. Mayıs 10, 2012 10:38 pm

Merhaba, benim kızımın adı Daisy ve 2 aylık bir golden retriever yavrusu. Kızımı tuvalet eğitimini veremiyorum. Tuvalet için sprey verdiler yapmasını istediğim yere sıktım fakat olmadı bi türlü yapmadı sıktığım yere. Evin farklı alanlarına nerde tuvaleti geldiyse anında bırakıyor. Banyoya tuvaletini yapmasını istiyorum oraya gazete serdim hatta kakasından gazetenin bir kısmına sürdüm ve koklattım ona ama hala yapmadı oraya evin farklı yerlerine yapmaya devam ediyor. Bana yardımcı olun lütfen !!!! Mama olarak Royal canin veriyorum, ödül bisküvisi aldım birde vitamini var veteriner verdi. Vitaminden mi zaten bilmiyorum ama çok nadir duruyoo sürekli ordan oraya koşuyor. Birde beni çok ısırıyor. Burnuna hafifçe vurulması gerektiğini okumuştum denedim ama pek fayda etmedi. Bu konudda yardım eder misiniz ? Yardımlarınızı bekliyorum :)
Ardent

tuvalet sorunu var kızımınnn :( Empty
MesajKonu: Geri: tuvalet sorunu var kızımınnn :(   tuvalet sorunu var kızımınnn :( Icon_minitimePerş. Haz. 07, 2012 1:58 am

Yavrunuz baya bir küçük şu anda. Bu nedenle koku alma duyusu çok fazla gelişmemiş olabilir henüz. Kaldığı yeri tamamen gazete kağıtlarıyla doldurun ve her gün biraz daraltın alanı. Bu yaşta iken henüz kakasını tutamaz. Bu nedenle genellikle kendisi ile ilgilendiğiniz odada durmanız gerekebilir.
Isırma konusuna gelince. Şu aralar onun için dayanılmaz bir zaman. Dişleri sürekli kaşınıyor ve bu kaşınma durumunu sizin yardımınızla atlatmaya çalışıyor. Isırdığında hareket etmemeye çalışın ki muhtelen ısırmasına rağmen fazlaca acıtmayacaktır hareket etmezseniz. Dişlerini biraz bastırıp sonra sadece elinizin ağzında kalmasını ister gibi kalacaktır. Fakat hareket ettirmeye başladığınızda elinizi, bunu oyun sanım sağa solan hareket etmeye başlayacaktır. Süt dişleri çok kesin ve ince olduğu için eliniz kanayabilir, küçük yaralar ortaya çıkabilir. Benim gördüğüm tek çözüm bu konu ile ilgili elimi ağzına aldığında kendimi onun vicdanına teslim etmek oluyor ve bunu yaptığımdan beri yaralar kapandı ve yenileri açılmadı :)
Hareketli olması da küçük olmasından kaynaklanıyor. Olgunlaştıkça biraz daha durulacaktır.

Fakat...
Ben uzun süredir Golden'ı olan birisi değilim. Bunlar sadece uzman kişilerden aldığım bilgiler. Yani benden daha tecrübeli arkadaşlar yazdıklarımı kontrol edip, onaylarsa veya düzeltirlerse sevinirim.
http://www.septikayna.com

tuvalet sorunu var kızımınnn :(
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tuvalet sorunu...