Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Köpeğim mama yemiyor

3 posters
YazarMesaj
ibokula

Köpeğim mama yemiyor Empty
MesajKonu: Köpeğim mama yemiyor   Köpeğim mama yemiyor Icon_minitimeÇarş. Mayıs 26, 2010 9:46 pm

Selamlar. Pro-Pac, Bonacibo ve adını unuttuğum bir marka daha yem aldım ama köpeğim bunları yemedi. Ayrıca çeşitli ödül yemleri, ev yemekleri verdim. Aç kalmadıktan sonra onları da yemiyor. Tek yediği ürün et. Ben sağlıklı beslenebilmesi için köpeğimi mamaya alıştırmak istiyorum. Bunun için yapabileceğim bir şey var mı?
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Köpeğim mama yemiyor   Köpeğim mama yemiyor Icon_minitimePerş. Mayıs 27, 2010 10:56 am

Bu durumlarda söylenebilecek tek şey KÖPEĞİNİZ ETE ALIŞTIRILMIŞ. Bu yüzden başka yemek türlerinden yemiyor. Mama tabiki en sağlıklısı diye bilinir ama en sağlıklısı BARF DİYETİ. Eğer zamanınız çoksa barf diyeti uygulayabilirsiniz. Eğer zamanınız yok ise mama barf diyetinden sonrra en iyi beslenme şekli. Ama markadan markaya değişir. Eğer köpeğiniz yavruysa şuan iyi beslenmesi gerekir. Bu yüzden PRO-PLAN, HİLLS türü mamalar almanız lazım. Gelişim dönemi bitince daha ucuz mamalara geçebilirsiniz.
ALIŞTIRMA:
Asıl konumuza gelelim. Mamayı etli alırsanız belki tadı ete benzediği için yiyebilir.
Eğer bu işe yaramazsa mamanın içine et parçaları koyabilirsiniz. (Bunu fazla önermem ama genede işe yarayabilir)
Köpeğiniz sadece et parçalarını yiyip mamayı bırakırsa; o mamayı önüne bırakın etrafta başka yiyebileceği hiç bir şey bırakmayın. Sonra siz odadan çıkın sizi kesinlikle görmesin. (ama köpeğinizi izleyin) Acıktığı zaman mecburen mamayı yiyecektir. Mamayı tamamen yedikten sonra saklandığınız yerden çıkıp onu ödüllendirin. O da ödül almak için her gün mamasını yiyecektir.
ibokula

MesajKonu: Geri: Köpeğim mama yemiyor   Köpeğim mama yemiyor Icon_minitimePerş. Mayıs 27, 2010 9:05 pm

Köpeğimi aldığımda daha süt içiyordu. Bende çok sık et vermedim. Maalesef çok fazla zamanım yok ama dediğiniz gibi öğle vakti mama verdim sadece. Az önce baktığımda tabak boşalmıştı :). İyice severek ödüllendirdim ve mama kattım. Şuan yediğini sesinden anlıyorum:) . Sanırım ben biraz fazla problem yaptım.
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Köpeğim mama yemiyor   Köpeğim mama yemiyor Icon_minitimePerş. Mayıs 27, 2010 9:54 pm

ibokula demiş ki:
Köpeğimi aldığımda daha süt içiyordu. Bende çok sık et vermedim. Maalesef çok fazla zamanım yok ama dediğiniz gibi öğle vakti mama verdim sadece. Az önce baktığımda tabak boşalmıştı :). İyice severek ödüllendirdim ve mama kattım. Şuan yediğini sesinden anlıyorum:) . Sanırım ben biraz fazla problem yaptım.
Olabilir. Very Happy
tarçın

tarçın

MesajKonu: Geri: Köpeğim mama yemiyor   Köpeğim mama yemiyor Icon_minitimePtsi Haz. 21, 2010 10:30 am

arkadaslar 2.5 aylık benım yaramazda mama yemıyor et suyuna göğüs koyuyorum içinede mamasını koyuyorum belkı yer diye ama o kadar akıllı ki etleri yiyip mamayı ayırıyo ne yapmalıyım
ibokula

MesajKonu: Geri: Köpeğim mama yemiyor   Köpeğim mama yemiyor Icon_minitimePtsi Haz. 21, 2010 11:38 pm

Ben köpeğimi mama yemeye zorladım. SAdece mama verdim başka bişi vermedim. Yediğini görünce de onu yemek tabağını göstererek sevdim. Şuan sadece mamayla besleniyor desem yeridir. Tabii arada başka şeylerde veriyorum :) .

Köpeğim mama yemiyor
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» betsy hasta:(
» Mama