Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Petshopdan Köpek Almak

+3
tarcin
karamel
Admin
7 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Petshopdan Köpek Almak Empty
MesajKonu: Petshopdan Köpek Almak   Petshopdan Köpek Almak Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 6:56 pm

Petshoptan köpek alınmasını önermiyorum.çünkü petshoptan alınan köpeklerin %70 i hastalıklı veya kırma çıkıyor.
Ne kadar dikkat edilsede bir kafesteki 5 yavrudan1 i hastaysa hepsine bulaştırmış olma riski çok yüksektir.Bu nedenle köpeğinizi anne altından alınmasını tavsiye ederim.

yazan :admin

bir kişinin ağzından,,,
öncelikle bu siteyi açtığınız ve petshopların gerçek yüzünü insanlara gösterdiğiniz için sizleri canı gönülden kutluyorum.

Ben yüreği hayvan sevgisi ile dolu bir gencim, yıllardır beslemek istediğim köpeğimi 12 yıl bekledim ve geçen sene almak nasip oldu. Ama alana kadar neler çektim… Öncelikle İstanbul’da yaşadığımı belirteyim.Bende diğer köpekseverler gibi petshopların bu denli ticarethane olduğunu ve hayvanların bir mal gibi görülüp sadece gözünü para hırsı bürümüş kişiler tarafından işletildiğini bilmemekteydim.Sayenizde ve diğer forum ve sitelerden okuya okuya bilgileniyoruz…

Geçen yıl,yıllardır hasretini çektiğim yavrumu almak için tıpkı diğer mağdurlar gibi bilinçsizce petshopları araştırmaya başladım. İnternetten bulduğum süslü püslü petshop ilanlarından en güvenilir gözükeni kenara not ettim ve ilandaki adrese gittim.Bu bahsettiğim yerin ismini vermek istemiyorum Acıbadem’de olduğunu bilin zaten tahmin edersiniz. İçeri girdim, köpeklerin olduğu odaya girdim ve küçücük cam kafeslerin içinde duran yavruları gördüm.Bu çok acı vericiydi,sanki ne olur bizi kurtarın der gibiydiler. “Ben rottweiler istiyorum,elinizde erkek rottweiler var mı?” diye sorduğumda aldığım cevap akılları hayrete düşürecek tarzdaydı : ” Erkek rott şu anda yok Bullmastiff verelim abi, o da çok iyi koruma görevi yapar!” Bu cevabı aldıktan sonra derhal orayı terk ettim.Sanki manavdan elma,armut alıyoruz!Bu köpekler bizimle 12-15 yıl yaşayacaklar ve adamın dediği laf “bu yok bunu verelim”! Şu anda beslediğim köpeğimi yine bir petshoptan aldım ama petshopun sahibi hem veteriner hekim hem de petshop sahibiydi. Yani diğer petshopta yaşadıklarımı görünce kötünün iyisi diyerek buradan aldım.Ama şimdi bilinçlendim, bir daha petshoptan alır mıyım? ASLA ve ASLA ALMAM! Şu an bu yazımı okuyan köpeksever dostlara ve köpek sahibi olma adayı olan dostlara sesleniyorum, lütfen elinizi vicdanınıza koyun ve anne altından veya bir dostunuzun köpeğinin yavrularını alın, ama lütfen petshoplardan almayın, siz aldıkça onlar bu “TİCARETİ” yapmaya devam edeceklerdir.
http://goldenretrieverfun.yetkinforum.com
karamel

karamel

MesajKonu: Geri: Petshopdan Köpek Almak   Petshopdan Köpek Almak Icon_minitimeCuma Mart 13, 2009 8:10 pm

Mad evet bencede pet shoplar kötü hem has olmayan köpeği has fiyatına satıyorlar hem orda cat hayvanları bir kafese tıkı veriolar hayvanlar izdiham yaşıyor affraid ve ben bizim burdaki pet shopta hiç golden oldunu görmedim puppy
tarcin

MesajKonu: çok panik oldum ben şimdi   Petshopdan Köpek Almak Icon_minitimePaz Mayıs 17, 2009 2:21 am

bn köpeğimi bir petshoptan aldım...ancak petshop a gittiğim zaman dükkan içerisinde köpek bulundurmadıklarını,bunun hem insani olmadığını hemde bir köpekte var olabilecek bir hastalığın diğer köpekleri de tehdit edebileceğini söylediler.beni sahip oldukları çiftliğe götürdüler ve ben yavruyu orda anne altından seçtim..ayrıca seceresini de çıkarttılar..ama ben şimdi bu yazılanları okuyunca endişeye kapıldım..Sad((
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: Geri: Petshopdan Köpek Almak   Petshopdan Köpek Almak Icon_minitimePtsi Mayıs 18, 2009 5:40 pm

petshoplardaki köpeklerin hasta olması ihtimali çok yüksektir doğru. fakat siz anne altından almışsınız ve şimdiye kadar bir sorun çıkmamış en sağlıklısı anne altından almaktır endişelenmeyn I love you I love you I love you
en iyisini yapmışsınız seceresiyle almakla Wink
http://goldenretrieverfun.yetkinforum.com
Golden'm

MesajKonu: Geri: Petshopdan Köpek Almak   Petshopdan Köpek Almak Icon_minitimeC.tesi Nis. 10, 2010 3:03 pm

Merhabalar.. Ben sitenizi gerçekten beğendim ve bugün üye oldum.. Fakat bu düşüncenizi pek doğru bulmadığını söylemek istiyorum..
Bizde petshop işletiyoruz fkat petshopumuza köpek kedi ve papağanı satılık olarak gösterime sunmuyoruz. bunun nedeni ise hayvanların hastalık bulaştırma ihtimali olabileceği we sevgili dostlarımızın önce petshop sahibi olarak bize alışması ve gercek ailelerinin yanlarına gittiklerinde üzülüp ağlamaları depresyona grmeleri vs nedenler..
Her petshop aynı değildir ve bir arkdaşımızın söylediği gibi petshop sahibiyle barınağa vs gibi yerlere gidip sevgılı dostlarımızı seçebilirler ki en doğru yol budur.. Herkeze güvenmemek cok dogru ama petshop sahiplerini de bu kdar kötülememniz bence çok yanlış bir davranış.. Wink
MarLey

MesajKonu: Geri: Petshopdan Köpek Almak   Petshopdan Köpek Almak Icon_minitimePaz Haz. 13, 2010 5:36 pm

bencede bende yarın gidip köpeğimi petshoptan alıcam.
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Petshopdan Köpek Almak   Petshopdan Köpek Almak Icon_minitimePtsi Haz. 14, 2010 11:04 am

MarLey demiş ki:
bencede bende yarın gidip köpeğimi petshoptan alıcam.
Çok yanlış bir hata yapıyorsunuz. Kesinlikle pet-shopları değil de ilk önce barınakları düşünün.
fıstıkkılıç

fıstıkkılıç

MesajKonu: Geri: Petshopdan Köpek Almak   Petshopdan Köpek Almak Icon_minitimePerş. Haz. 17, 2010 5:07 pm

Biz< anne altından aldık valla sağlıklı ve çok şirin maşallah...

Petshopdan Köpek Almak
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» yavru golden almak istiyorum