Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi

+9
berfin_angel
Erenay
BuseDost
dijan
panik__yok
NeCo94
onurhan
ezqi
Admin
13 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi   Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi - Sayfa 2 Icon_minitimePaz Ağus. 17, 2008 7:19 pm

Konunun ilk mesajı :

BİRÇOK KİŞİNİN YAŞADIKLARI
# illaki bi sepeb bulur bu anneler.

-ya anne baksana ya ne sevimli niye istemiyosun ki?
-kızım olmaz astımım var diyorum ya sana
-ya yeter anne ya bıktım senin astımından.astımın var ama evi bahçeye çevirdin
-?

# eve kedi köpek getiridiğinizde balkondan fırlatır hiç acımaz hayvancıklara
gaddar anne

# çocukkarın yoğun çabalarına rağmen asla evine hayvan sokturmazlar
bir köpek gelir hop dışarı
iki köpek gelir hop dışarı
üç kedi gelir hop dışarı
ya ne zaman bitcek bu savaş

# kendine göre geçerli sebepleri;

- oraya buraya tuvaletini yapması
- yemeklere dadanması
- hastalık taşıyabileceği
- artı mutfak masrafı

genelde kendine artı ev işi çıkaracağından korkmaktadır.

# yılın bir ayı annemler evimde misafir olmaktadır. kendisi klasik türk annelerinden hiçbir farkı olmayan, temizlik titizlik düşkünü birisidir. (temizlik yaparke "oraya basma, odaya terliğinle girme, odadan terliksiz çıkma vs." cümleleri bizim evde de kurulmaktadır.) uzun lafın kısası 11 ay yalnız olduğum eve bir köpek almak istedim.

+ anne ben köpek almayı düşünüyorum.. çok tatlı şu retriverlara bak ya
- sen bu evde benim yaşadığımı unutuyorsun herhalde....bir de onun tüyleriyle uğraştırma beni... daha kendine bakamıyorsun zaten bir de hayvanın sorumluluğunu nasıl alacaksın....canım pek de tatlıymış... hayır boşver .. zaten seneye askere gidicen kim bakacak ona..
+ keşke hayır deseydin ya anne...

eve iki hayvan fazla ama biraz anlayışlı ol
-hanımmmmmmmm!!!!

# bu tür anneleri alt etmenin yolu deprasyona girmek ya da girmiş gibi gözükmektir.

sonra eve küçücük bir yaratık ile gelinir,kimse sesini çıkaramaz tabi.

bi müddet "ama yarın gönder,ama öbür gün geri ver" cümleleri akar gider.

deprasyon uzatılır,deprasyondan minik yaratık sayesinde sıyrılınıyormuş gibi yapılır.

# - ah be yavrum bahçemiz olsa ben de istemez miyim..

# -ay olmaz öyle evin içinde bak komşu teyzenin evinde köpek var,nasıl kokuyor,nasıl kokuyor anlatamam...
-anlattın anne!!

# köpek sevdasıyla yanıp tutuşan çocuğun, hevesini kursağında bırakan anne modelidir.şöyle ki;
çocuk:annee köpek alalım mı?
anne:size baktım,kaldı köpek bakmam
çocuk:!!!

# -anneaa bunu yolda buldum bizim olsun muu?? noolur
-olmaz pistir o aldığın yere geri götür
-nolur ya nolur nolur!!
-oğlum olmaz iki gün sonra sıkılırsın atamayız da hayvanı yazık olur
-bakarım ben yaa nolur nolur nolur!!
-peki ama her şeyiyle sen ilgileneceksin tamam mı??
-yihhuuu tama ben büyütcem onu!!

iki gün altı saat sonra

-oğlum kedi nerde??
-ne biliim orda bi yerlerdedir

işte bu yüzden izin vermek istemezler yanlış mı??

# eve hayvan getirilmesini istemeyen anne, eve hayvan getirildikten sonra hayvanla haşır neşir olan, tükürdüğünü yalamamak için hayvanı gizliden gizliye seven ancak elbet bir gün hayvanı severken yakalanan, buna rağmen bozuntuya vermeyen anne tipidir.

# eve hamster getirmemden sonra geri götürmek için üzerimde yoğun baskı kuran anne modelidir.hayır 5 tane minicik şipşirin yavruya ısrarla iğrenç diyor ya azmine de hayranım

# bahçali evin bahçesinde beslenmek üzere eve getirilen yavru köpek ilk geldiğinde "ya ben" diyecek kadar aşırı tepki gösteren, köpekçik öldüğünde ise en çok ağlayan annedir. ne yapsın, ona da köpek beslemenin günah olduğu öğretilmiş işte.

# o hayvan sonunda eve girdiğinde, ona en çok bakacak ve en çok sevecek kişidir bu anne tipi.

# anneye göre eve alınabilecek en makul hayvan balıktır. evet balık... oysaki evin biricik kızı evi sirke çevirmek ister evde ilk köpeği olsun ister, anne ise tüy döker, evde köpek bakılmaz, büyük sorumluluk, tatilde nasıl bakıcaksın gibi bir takım sözlerle sizi caydırır. aradan geçen zamandan sonra hadi o olmadı bari bi kaplumbağam olsaydı diye iç geçirirken anne ise o dışarda yürür çıkar yuvasından, ben onu koltuk aralarında arayamam der ve yine sizi vazgeçirir. aslında hamsterda güzel hayvandır derken ise anne cinnetin doruklarındadır. eve ben hayatta fare sokturmam der ve sizi hayvandan mahrum bırakır cani ruhlu biri olarak yetişmenizi sağlar. sonuç olarak bunca senelik yaşamımda balıktan başka hayvanı evimde barındıramadım ama o kadar da cani olmadım sanırım.
hediye olursa belki bişey diyemez

# klasik anne modelidir ve istememesinin altında annenin karakterinden kaynaklanan nedenler yatar. şöyleki

1-pimpirik anne & pislik korkusu:

-anneeee...köpek alalım mı?
+ne köpeği ya!!!
-ama anne çok tatlı yavru bir köpecik.
+ıyyy! pistir oğlum o, evin heryerine pisler. herşeyi kemirir evde sağlam birşey kalmaz valla. ay birde kokusu yok mu?
-anne o zaman kedi alalım nolur küçücük bir kedi.
+delimisin oğlum çişi kokar onun. tüyde döker heryere.
+hem ne bu ısrar. bana bak çocuk aklından bile geçirme...
-ama anneeee...

2- anne & hastalık korkusu:

-anneee...köpek alabilirmiyiz.
+ne köpeği. kist oluruz anim allah.hastalık taşır oğlum onlar.
-anne aşısı var ama yapmaz hastalık
+olmaz dedim.
-anne kedi alalım o zaman.
+al birinden vur birine oğlum kedinin tüyü yokmu? hayatta olmaz unut onu.
-ama ama anne...

3-dindar anne & günah korkusu:

-anne köpek alalım mı?
+ne köpeği oğlum olmaz. hem sen bilmiyormusun melekler girmez eve.
-anne o zaman kedi alalım. peygamberimizin bile varmış.
+ya oğlum olmaz bahçede bakılır onlar.sağa sola pisler namaz kılınmaz evde anneannen gelmez valla.
- uf anne uf...

# büyük çoğunluğu hayvanları en az çocuklarının sevdiği kadar seviyordur; ama evde hayvan bakmak zor olduğundan, hijyen sağlamak zorlaşacağından, yemek yerken etrafta kıl tüy uçuşunca herkes anneye çatacağından, hayvan gürültü yapar da komşular şikayet ederse onlarla mücadele etmek zorunda kalan kendisi olacağından, ve benzer nedenlerden ötürü eve hayvan girmesine izin vermeyen annelerdir.

# -annee bir köpek alsak ne hoş olur değil mi?bizi korur evimizi korur.
+ama çocuğum biliyorsun abartmanda oturuyoruz bakması zor olur hayvan sıkılır hem bir de komşular var.
-ya bahçeye bağlardık kulübe falan yapardık orada kalırdı noooluur!!
+evladım havalar soğuyunca ne olacak soğukta kalır üşür yazık olur küçücük sevimli köpeğe hem bir de bakamadığımızı düşün sokağa mı atacağız bize alıştıktan sonra nerelere gider değil mi?
-evet annecim haklısın almayalım onunda canı var yazık olmasın hayvancığa.

annem hayvan dostuydu.temizlik sorumluluktan kaçmaz ama sonu kötü biter diye istemezdi hayvanı.balık bile aldırmadı sehirdışına çıktığımızda ona yemek yediremeyiz diye.düşünüyorumda ne de çok haklıymış

# +anne bak ne sevimli ne şeker bi hayvancık(kedi,köpek,kaplumbağa..). onu eve alalım mıııı?
-olmaz!! ben yaşadığım sürece eve asla hayvan girmesine izin vermem!
+niee abimi alıosun eve ama.

# çocuk eve hayvan getirmek istediğinde evde zaten x tane y var. kim bakıcak ona şeklinde, çocuklara gönderme yapan anne tipidir.

(x anlaşılacağı üzere evdeki çocuk sayısıdır.
y ise getirilmek istenen hayvan türüdür. örnek = köpek )

# çocuk gelişimine ne kadar yararı olduğunun farkına varmayan annedir.
kedi, köpek gibi hayvanların tüylerinden her hangi bir rahatsızlığı yoksa ya da olabilecek durumda değilse çocuk, bilhassa bu hayvanlarla iç içe büyümelidir. eğer böyleyse bile en azından kuş, kaplumbağa, balık gibi uzaktan sevebileceği hayvanlarla yaşamalıdır. küçük yaştan itibaren hayvanlarla büyüyen, onlarla oynayan ve sevgisini gösteren çocuklar insan sevgisini de edinirler. çevreye, doğaya, insanlara karşı daha uyumlu ve duyarlı bireyler olurlar.
benim annem şöyle der : "hayvan sevgisi olan insandan zarar gelmez"

# en içten dileklerle ve sımsıcak bir gülümsemeyle evin bir ferdi olması teklif edilen gonzalesi kendine rakip bilip ağırlığını koymuş,ya o ya ben,"bu ev ikimizi birden kaldırmaz" cümlesini kurmuş annedir..üstelik fazla agresifçe olan bu tepkiyle yetinmemiş farenin adını duyduğu an kaşınmaya başlamış bizi de kahkahalara boğmuştur*
(evrenin sonundaki babil balıgı,

# kedilerden korkan anne modelidir.küçüklüğümdne beri kedi istiyorum diye yalvarmama rağmen yok koltukları tırmalar çok perdeyi söker yok beni tırmalar diye binbir türlü bahaneyle hayvan sevgimi köreltmiştir.ama allahtan evlenince evine fil alsan karışmam diye bi garanti verip yüreğime su serpmiştir.
http://goldenretrieverfun.yetkinforum.com

YazarMesaj
berfin_angel
moderatör
berfin_angel

MesajKonu: Geri: Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi   Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi - Sayfa 2 Icon_minitimePtsi Eyl. 06, 2010 5:24 pm

Very Happy
eda

MesajKonu: Geri: Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi   Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi - Sayfa 2 Icon_minitimeÇarş. Ekim 20, 2010 10:03 pm

aynen ben ya yok pislik onunlamı uğraşıcan derslerile uğraş onunla uğraşıcağına vs. babm istiyo ama En büyük engel annem o istesede istemesede goldenime kavuşacağım:D
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi   Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ekim 30, 2010 9:09 pm

Benim de annem ile babam ayrı. Babama kalsa eve fil getirsem alır. Zaten genelde beslediğim tüm hayvanlar babamla olduğum zamanlar. bİrde ababam uzm. çavuş olunca köpek bakmak basit. Tasma, aşı, oyuncak, eğitim bedava. Bir mama kalıyor o da çok uçuk bir fiyat değil. Ama annem hayvan sever fakat evde olmaz der. Zaten ileride benim evime gelmeyecekmiş. benim evimde kedi, köpek çok olacağı için. Annem gerçketen çok ileri görüşlü. bom bom
kontes
moderatör
kontes

MesajKonu: Geri: Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi   Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi - Sayfa 2 Icon_minitimeSalı Mart 29, 2011 1:41 pm

:)
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi   Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi - Sayfa 2 Icon_minitimePerş. Mart 31, 2011 7:02 pm

:)
112
moderatör
112

MesajKonu: Geri: Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi   Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi - Sayfa 2 Icon_minitimeC.tesi Ara. 29, 2012 5:59 pm

Sanırım ben de başardım :)) Bknz: Profil resmim

Eve Hayvan Girmesine İzin Vermeyen Anne Tipi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ah anne ah
» Herkesin anne benim baba ...