Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

merhabalar

4 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
oddy26

oddy26

merhabalar  Empty
MesajKonu: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 8:07 pm

benim 2,5 aylık goldenım var köpekleri çok seviyorum eskişehirdenimmm
sizlere soru sorabilirmiyim
1-kızım oddy(odi) arka bahceye çıkarıyorum otları yiyor bunun için ne yaomalıyım yardımmm
2-eğitim kendim birkaçını vermek istiyorum otur bekle bırak 3 ünü nasıl öğretebilirim yardımm
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeSalı Ağus. 31, 2010 8:29 pm

bak şimdi
1-köpeğin çim yiyorsa karnı ağrıyor demektir bırak yesin
2-bak asım sarifçi diye bir köpek eğitmeni var evlerimize gelip köpeklerimizi hem eğitip hemde sosyelleştiriyor belki sizde çağırırsınız
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 1:42 am

Yemesine engel ol.Dikkatini başka şeylere çek.Esas ot yerse karnı ağrır.Sindiremezse miğdesinde topaklaşabilir.

Sosyalleştirme tamamen sahibinin görevidir.Köpek sahibiyle birlikte gezerken insanları,hayvanları,sokakları tanır.Ve sosyalleşir.

Otur komutu:Köpeğinizin popo kısmından hafifçe oturtmaya çalışın.Bunu yaparken otur demeyi unutmayın.Eğer yaparsa ödül verin ve bol bol sevin.Ve bunu bol bol tekrar edin.1-2 haftanızı otur komutuna verin.Sakın acele etmeyin.Yoksa komutları karıştırabilir.

Bekle komutu için Hayır komutu=):Bekle komutunu öğretirken hayıra gerek duyabilirsiniz.Köpeğinizin yanlış bir hareketini bekleyin.Yanlış bir hareket yaptığında sert ve ciddi bir ses tonuyla tasmayı çekin ama çok sert çekmeyin.Tam tasmayı çekerken hayır demeniz çok önemli.Tasmayı çkeip hayır derseniz ya da hayır deyip tasmayı çekerseniz köpek buna bir anlam veremez.

Bekle komutu:Hayır ve otur komutlarını iyice öğrendiğinde bekle komutunu öğretmek daha da kolaylaşır.Köpeğinize otur deyin.Oturursa bildiği halde yinede ödül verin.Sonra ondan uzaklaşın gelirse HAYIR diye inkaz edin.Sakın yanınıza çağırmayın.Beklerse yanına gidip bol bol sevin.Ödül verin=).

Bilginiz olsun:
Yat komutu:Kemiğini veya mamayı zemine doğru koyun.Köpeğiniz koyduğunuz şeyi almak için yatacaktır.Bu sırada yat derseniz öğrenir.yatarsa bol bol sevin ve ödüllendirin.Eğer yatmassa otur duruma getirin.Belinden hafifçe yatması için bastırın.Tam yatma hareketi yaparken yat deyin.Veya bastırırken derseniz daha iyi olur.Yaparsa ödüllendirin ve bol bol sevin.Yat komutunu öğrenirse bekle komutunu daha çabuk öğrenecektir.
Ve eğitim için eğitmenlere gerek yok.Köpeğinize eğitmen eğitim verdikten sonra siz komutları uygulayacağınız için pek sizi dinlemeyebilir.Aslında eğitmenler köpeğinizle birlikte sizede eğitim veriyor ama siz kendiniz verirseniz köpeğinizin sizi daha iyi dinleyeceğine eminim.Benden bukadar.Umarım işinize yarar.Yapamazsanız başka yöntemlerde bulup deneyebilirsin.Ben böyle biliyorum.Araştırmalarımdan bir kaçı böyle ve bana en anlamlıları bunlar geldi.Diğerleri biraz saçma gibiydi=))Köpeğinizile uzun mutlu sağlıklı bir ömür dilerim.Köpeğinizin resmini görmek isteriz.Bizim golden retrieverlarımız kısmına koyabilirsiniz.Resim eklemeyin bilmiyoranız orada resim eklenir adlı bir konu var oradan bulabilirsiniz.İyi günler...
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 7:33 pm

bak paşa sürekli ot yiyor ama bişi olmadı peki senin köpeğin varmı varsa yedirin ot köpeğinize paşa evet hala hasiz veterinere götürdüm biraz ot verin dedi
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 8:55 pm

paşammm demiş ki:
bak paşa sürekli ot yiyor ama bişi olmadı peki senin köpeğin varmı varsa yedirin ot köpeğinize paşa evet hala hasiz veterinere götürdüm biraz ot verin dedi

Ben 9 yaşındayken husky melezi bakmıştık.Ama bahçeli evimizden taşınmak zorunda kalınca vermek zorunda kaldık.Oda sizinki gibi ot yiyordu.Veterinere götürmüştük.Ve asla vermeyin dedi.Hiç bir veteriner ot yedirin demezz.Ot yemek köpeklerde sakıncalıdır.Ve eminim köpeğinizi her sorunda veterinere götürmüyorsunuz.Kendi aklınızla cevap veriyorsunuz.Veteriner nasıl olurda onu dışarı çıkarmamanızı söylemez...
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:37 pm

sana bişi sorabilrmiyim Question Question Question
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:38 pm

Tabi...
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:39 pm

seni köpeğin varmı Question Question Question
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:40 pm

Hayır ama baktık...
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:41 pm

hımmm tamam işallah sizde bulursunuz
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:44 pm

Yok bizim alacabileceğimiz çok yer var ama bakımı zor olduğu için almıyoruz.Ben sizin köpek sahibi olduğunuza pek inanmıyorum.Gerçekten doğruyu söyler misiniz.
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:48 pm

evet var foto eklicem ama internetimiz bozuldu ben şu anda biz teyzemlerde kalıyoruz işte internetimiz geri gelince söz daa fazla foto çekip yoolicam buraya koyucam
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:49 pm

Tamam bakalım.Ama internetten bulup koymak yok=)))
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:49 pm

şey ve bir soru daha sorabilirmiyim
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:50 pm

Tabii...
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:52 pm

yha paşa çook halsiz 3 gündür ne oluyo bu paşaya
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:56 pm

Ot yemesi sorun yapıyor olabilir.Dişleri dökülüyor olabilir bu halsizlik ve ateş yapar.Ayrıcana alışma süreci olabilir.Belkide arkadaşlarını kardeşlerini özlüyordur.YA da küçük olduğu için uyuma ihtiyacı duyuyordur.Hastalık belirtiside olabilir..
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 9:59 pm

hımmm tşekkür ederim
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 10:35 pm

Bir şey değil.Bu arada köpeğinizi aşıları ve parazit tedavisi tamamlanmadan lütfen dışarı çıkarmayın.Biraz sabırlı olun.O daha küçük.
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 10:41 pm

peki deniycem
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 10:42 pm

Denemeyin yapmayınnnn.Köpeğinizde tedavisi zor hastalıklara yol AÇABİLİRRRRRRR.
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 10:43 pm

yani bidaha dışarı çıkarmam büyüyene kadar sizde karar verin amaaaaaaaaa
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 10:46 pm

Köpeğinizii 3-4 aylık olmadan ve aşıları tedavileri tamamlanmadan dışarı çıkarmayın.Başka bir şey demiyorummmmmm.
paşammm
moderatör

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 10:49 pm

aslında 1 aylık 1 2 aylık yani çünkü hemen doğuca aldım yani işte beni annesi olarak görüyo yani 1-2 aylıkçükü annem almış köpeği biz anne kucağndan hemennn aldık yani 1 aylık olabilirde
Erenay
moderatör
Erenay

merhabalar  Empty
MesajKonu: Geri: merhabalar    merhabalar  Icon_minitimeÇarş. Eyl. 01, 2010 10:53 pm

Anne kucağından alınanlar 50 günlük ya da 5-6 haftlaık olabilir.Ben daha önce hiç anne altından 1 aylık yavru görmedim.Ama olabilirde.Ben pek bilmiyorum da=)))

merhabalar
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Merhabalar
» Merhabalar
» Merhabalar :)
» merhabalar